Jak wygrać walkę z bliznami potrądzikowymi?

Częstokroć kiedy nawet już ktoś wygra walkę z problemem, na twarzy zostają bardzo brzydkie pamiątki – blizny potrądzikowe. Przebarwienia na twarzy mają różną intensywność, a także strukturę, co jest zależne od rodzaju i nasilenia trądziku, z jakim zmagała się dana osoba. Z problemem tym walczy wielu ludzi w różnym wieku. Istnieje jednak kilka sposobów, dzięki którym można pozbyć się przebarwień oraz blizn potrądzikowych raz na zawsze.

Fibra Vitale - Błonnik Witalny na cholesterol

Pierwszą metodą, na którą zwrócimy uwagę jest laserowe usuwanie blizn. Zabieg taki można wykonać w profesjonalnych zakładach/klinikach dermatologicznych, a także u dobrych kosmetyczek. Niestety nie da się jednoznacznie określić ile kosztuje usuwanie blizn w ten sposób. Cena takiego zabiegu waha się od 100 do około 1300zł. Ponadto warto pamiętać, że leczenie blizn jest powolnym procesem, do którego ukończenia potrzeba cierpliwości. W związku z tym, laserowe usuwanie przebarwień na twarzy ma sens z reguły tylko wtedy, jeśli powtórzy się je kilkukrotnie. Niemniej jednak redukcja blizn tą metodą przynosi widoczne rezultaty już po pierwszej wizycie. Należy jednak pamiętać, że nie jest to zabieg, na którym warto oszczędzać. Nie warto eksperymentować ani ryzykować przy takich zabiegach – twarz mamy tylko jedną.

W świecie dermatologii jest oczywiście wiele sposobów na usuwanie blizn potrądzikowych. U niektórych ludzi problem nie jest na tyle ciężki, aby decydować się od razu na zabieg laserowy – do wyboru są inne nieinwazyjne i tanie zabiegi na trądzik.

Dosyć popularne stało się na przykład stosowanie okładów z ziół lub warzyw. Świetnie sprawują się na przykład okłady z odwaru z fiołka lub z plastrów świeżego ogórka. Oczywiście przed zastosowaniem danej metody warto skonsultować się ze specjalistą.

Oczywiście istnieją jeszcze inne warte uwagi zabiegi i metody na trądzik oraz przebarwienia potrądzikowe. Warto zwrócić uwagę przede wszystkim na wysokiej jakości maści. Dobrze jest, jeśli maść na blizny po trądziku ma w swoim składzie na przykład masę perłową. Środek taki działa zmiękczająco oraz wygładzająco na stwardniałą oraz przerośniętą tkankę blizn.

Wygranie walki z trądzikiem nie należy do najprostszych zadań. Jest to jednak jak najbardziej wykonalne, o czym przekonałem się ‚na własnej skórze’. Sam stosowałem sposoby leczenia, które opisałem w tym artykule. Jestem pewien, że pomogłem Ci dowiedzieć się jak się pozbyć blizn po trądziku, tak by wyjść z tego z twarzą!fibra vitale na cholesterol

5 odpowiedzi do artykułu “Jak wygrać walkę z bliznami potrądzikowymi?

 1. Izabela

  Moim zdaniem najlepszym rozwiązaniem na blizny potrądzikowe jest usunięcie ich laserem. U mnie pomogło 🙂

 2. Natalia

  Według mnie na przebarwienia po trądziku dobrze działają peelingi chemiczne a na blizny zabieg usuwania laserowego.

 3. Tola

  Mi najbardziej na przebarwienia po trądziku pomogły peelingi, z laserowego nie musiałam korzystać, gdyż miałam lekkie przebarwienia.

 4. Zosia

  Pare lat temu na blizny po trądziku skorzystałam z usuwania laserem. Bardzo podobał mi sie stan mojej twarzy, polecam zabieg.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

73 − 72 =