Skuteczne sposoby na cellulit

Cellulit jeszcze kilka lat temu uważany był za przypadłość kobiet otyłych, niedbających o siebie i o swoje ciało. Dziś, powszechnie wiadomo, że pomarańczowa skórka dotyczy 80% kobiet, zarówno tych „fit” jak i mających problemy z wagą. Skóra objęta tym schorzeniem jest gąbczasta, nierówna i posiada nieestetyczne zgrubienia, czasem przechodzące w bruzdy. Na pierwszy rzut oka wygląda fatalnie. Wiele kobiet z tego powodu nie decyduje się na jego leczenie, ponieważ nie wierzy w jego skuteczność.

Fibra Vitale - Błonnik Witalny na cholesterol

Jak pozbyć się cellulitu? 

 

Kobiety posiadające cellulit nie akceptują tego stanu rzeczy. Związku z czym, na różne sposoby próbują się jego pozbyć. Na samym początku w ruch wchodzą kosmetyki o właściwościach ujędrniających. Począwszy od peelingów skończywszy na balsamach. Większość z preparatów deklaruje błyskawiczne wygładzenie, pobudzenie krążenia i cudowny efekt po kilku dniach stosowania. Co jeśli kosmetyki nie pomagają ? Jak zwalczyć cellulit jeśli domowe sposoby nie przyniosły oczekiwanych rezultatów?

W takich okolicznościach warto zastanowić się nad wizytą w profesjonalnej klinice dermatologicznej. Pracujący tam lekarze i konsultanci ze spokojem i z pełnym profesjonalizmem pomogą ułożyć harmonogram leczenia i wytłumaczą jak usunąć cellulit. Najczęściej w ofercie wyspecjalizowanych gabinetów można znaleźć następujące zabiegi:

  • Ultradźwięki,
  • Masaż antycellulitowy,
  • Maximus.

Zabieg na cellulit w postaci ultradźwięków okazuje się tanim i mało inwazyjnym sposobem na pozbycie się pomarańczowej skórki. Dzięki dużej mocy fal akustycznych wszystkie zarówno głębsze jak i powierzchniowe warstwy skóry są objęte oddziaływaniem. Owa fala wywołuje drgania, które pobudzają skórę do regeneracji. Stymulacja skóry powoduje przyspieszenie krążenia krwi, a więc skóra staje się bardziej dotleniona.

Masaż antycellulitowy wykonywany jest ręcznie, dzięki czemu chora powierzchnia skóry będzie traktowana z największą starannością. Masaż jest dobrym uzupełnieniem innych zabiegów, by podtrzymać bieżące efekty. Dzięki tej czynności, rozbijane są zgrubienia w obrębie ud, pośladków czy brzucha. Tam, gdzie ilość komórek tłuszczowych jest największa. Masaż równomiernie umiejscawia położenie tkanki tłuszczowej, by nie tworzyła ona brzydkiego wyglądu skóry.

Maximus to zabieg, który pozwala zredukować cellulit i tkankę tłuszczową.  Ponadto, wyszczupla i modeluje sylwetkę. W zabiegu tym wykorzystywana jest energia fal radiowych. Za ich pomocą tkanki są stymulowane do procesów regeneracyjnych. Skóra zostaje podgrzana, przez co następuję obkurczenie włókien kolagenowych. W konsekwencji wzrasta napięcie skóry, a ciało nabiera odpowiedniej sprężystości. Miejsce pokryte cellulitem zostaje wygładzone.

Warto pamiętać

Istotne przy schorzeniach skóry jest odróżnianie pojęć cellulit a cellulitis. Cellulit jest widocznym pomarszczeniem skóry człowieka, a zwłaszcza kobiet. Cellulitis to poważna choroba skóry, która objawia się zapaleniem tkanki łącznej.

 fibra vitale na cholesterol

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

69 − = 60