Depilacja intymna mężczyzn

Rate this post

Depilowanie męskich miejsc intymnych można wykonywać na kilka sposobów. Zróżnicowane są one pod względem skuteczności, rodzaju preparatu bądź urządzenia do depilacji czy też przygotowaniem ciała przed takim zabiegiem. W profesjonalnych gabinetach w zależności od potrzeb klienta, rodzaju zarostu, przeciwwskazań oraz indywidualnych preferencji metodę dobiera specjalista.


Najpowszechniejsze metody:
1. Depilacja klasycznym ciepłym woskiem – podgrzany do bezpiecznej temperatury 39-42⁰C nakładany jest jednorazową szpatułką bądź rolką na umytą i wysuszoną skórę po czym zrywany jest wraz z włosami przy pomocy specjalnych pasków. Po wykonanym zabiegu stosuje się preparat łagodzący i pielęgnujący. Taki zabieg wystarcza na około 6-8 tygodni.
2. Depilacja twardym woskiem (Lycon) – to bardzo szybka i skuteczna metoda, przy której wykorzystuje się nowoczesny rodzaj wosku do męskiego owłosienia „Manifico” firmy Lycon, co umożliwia nawet najkrótszych włosów. Ciepły wosk nakłada się drewnianą szpatułką, a po wystygnięciu jest zrywany tradycyjnie z włosami. Depilacja starcza na 4-6 tygodni. Należy ją powtarzać, dzięki czemy z zabiegu na zabieg owłosienie jest słabsze.
3. Pasta cukrowa – czyli mieszanka przygotowana z cukru, kwasu cytrynowego, wody i oleju, którą nakłada się wielokrotnie na jeden obszar i zrywa. Metoda ta usuwa nawet najkrótsze włosy. Minusem jest czas trwania zabiegu, ponieważ w porównaniu do woskowania trwa on zdecydowanie dłużej, a dodatkowo metoda ta nie nadaje się dla alergików.
4. Depilacja laserowa lub IPL – metoda umożliwiająca pozbycie się owłosienia na stałe już po kilku zabiegach. Po pierwszym zabiegu około 30-40% włosów ulega zniszczeniu, a po serii takich zabiegów włosy już nie odrastają.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

+ 9 = 17