Zadbaj o swoje włosy – innowacyjne zabiegi

5/5 - (8 votes)

Każdy człowiek chciałby mieć piękne i zdrowe włosy przez całe życie. Niestety, nasze włosy poddawane są różnym czynnikom, poprzez działanie których mogą słabnąć. U niektórych ludzi włosy mogą tracić swój kolor, blask, mogą stawać się łamliwe, suche. Częstym problemem ludzi nieco starszych jest siwienie oraz wypadanie włosów. Na szczęście dzisiaj istnieje wiele metod dbania o stan swoich włosów.

Wypadanie włosów – problem, który dotyka sporą część ludzi

Wypadanie włosów jest jednym z podstawowych problemów, z którym zmaga się wielu ludzi. Proces wypadania dotyka zarówno kobiet, jak i mężczyzn, jednak przede wszystkim kłopoty z wypadaniem mają panowie. Na szczęście współczesny rozwój techniki sprawia, że można z tym walczyć. Dzięki salonom kosmetycznym, klinikom i zabiegom przez nie oferowanym, wypadające włosy powoli przestają być utrapieniem dla ludzi.

Przyczyny wypadania włosów

Przyczyny wypadania włosów mogą być różne. Między innymi proces ten spowodowany może być następującymi czynnikami:

 • zaburzenia hormonalne
 • choroby tarczycy
 • stres
 • brak odpowiednich witamin
 • błędy w pielęgnacji włosów
 • genetyka

Jak wzmocnić włosy?

Istnieje wiele metod na wzmocnienie włosów, które stosowane są od dawna. Dość popularne są metody domowe, po które ludzie nadal sięgają. Jednak tradycyjne metody mogą niestety zawodzić. Dzisiejszy świat oferuje nowoczesne, bardzo innowacyjne sposoby na to, żeby wzmocnić nasze włosy. Świetnymi metodami na wzmocnienie włosów są różnego rodzaju zabiegi kosmetologiczne. Aktualnie zabiegi tego typu cieszą się coraz większą popularnością. Ludzie coraz częściej interesują się tym, jak wzmocnić włosy. Powstają również nowe salony kosmetyczne, w których to przeprowadza się tego typu zabiegi.

Wzmocnienie włosów, regeneracja włosów, sposoby na wypadające włosy – jakie zabiegi stosować?

Popularne zabiegi, dzięki którym następuje regeneracja włosów:

 • Mezoterapia igłowa
 • Dermapen/Mezopen
 • Peptydowa Terapia Włosów
 • Karboksyterapia

Więcej na temat zabiegów na wypadanie włosów znajdziesz na http://lifemedica.pl/baza_wiedzy/najlepsze-zabiegi-wzmocnienie-wlosow/

Mezoterapia igłowa

Jest to nowoczesna metoda zagęszczania oraz wzmacniania włosów. Zabieg polega na wykonywaniu nakłuć przy pomocy specjalnej igły(kaniuli). Podczas zabiegu specjalista za pomocą igły wprowadza pod skórę substancje odżywcze, osocze bogatopłytkowe lub koktajle odżywcze (w zależności od potrzeb danego pacjenta). Mezoterapia jest zabiegiem skutecznym, dzięki któremu włosy znów mogą być zdrowe.

Dermapen/Mezopendziewczyna z grzywką

Są to zabiegi będące przykładami mezoterapii. Zabiegi te polegają na wykonywaniu nakłuć za pomocą mikroigiełek, którymi pokryta jest głowica urządzenia Dermapen/Mezopen. Dzięki nakłuciom wykonywanym wspomnianymi igiełkami, pod skórę wprowadzane są substancje odżywcze. Substancje te mają za zadanie wzmocnić włosy oraz przyczynić się do zwiększenia ich gęstości.

Peptydowa Terapia Włosów

Jest to innowacyjna metoda, która oparta jest na działaniu siedmiu peptydów oraz na kwasie hialuronowym. Terapia ta działa skutecznie zarówno na włosy mężczyzn, jak i kobiet. Dzięki tej terapii możliwe jest powstrzymanie wypadania włosów. Zabiegi sprawią, że włosy będą szybciej odrastały, staną się bardziej gęste, a skóra dozna odpowiedniej pielęgnacji.

Karboksyterapia

Jest to także jeden z popularniejszych zabiegów, który często jest wykonywany w salonach kosmetycznych, czy też w klinikach. Dzięki tej metodzie, można ograniczyć wypadanie włosów. Zabieg polega na podskórnym podawaniu dwutlenku węgla. Dzięki temu naczynka ulegną rozszerzeniu, ponadto tworzą się nowe naczynka oraz zostaje pobudzona regeneracja komórek. Dzięki Karboksyterapii włosy zarówno przestaną wypadać, jak też zaczną odrastać.

Według lekarza z pewnej cenionej kliniki kosmetologicznej:

„Współczesne zabiegi wykonywane w wielu klinikach sprawiają, że nawet zaniedbane włosy mogą odzyskać dawną świeżość i zdrowie. Wystarczy jedynie odpowiednio dobrać zabiegi i stosować się do zaleceń specjalistów. Dzisiaj bardzo łatwo można zadbać o swoje włosy i cieszyć się ich świetnym stanem przez całe życie.”

8 odpowiedzi do artykułu “Zadbaj o swoje włosy – innowacyjne zabiegi

 1. tekula

  Pomóżcie mi, bo nie wiem już co mam robić…korzystałam z różnych szamponów i odzywek i nie mam pojęcia jak wzmocnić włosy…

  1. Kitka

   Może najlepiej właśnie wybrać się do specjalisty, by wykonał jakąś diagnozę. Domowe sposoby na wypadanie włosów często zawodzą.

 2. urszula76

  Ktoś się orientuje ile kosztują te zabiegi na wzmocnienie włosów? Chyba bym skorzystała, ale nie wiem czy nie będę musiała wyspać się z kieszeni 😛

  1. miśka

   Wbrew pozorom regeneracja włosów w gabinecie nie jest aż taka droga. Warto pójść, można dowiedzieć się wielu rzeczy 🙂

 3. rusty4

  Ktoś mi zalecał kiedyś zmianę diety, aby zapobiec wypadaniu włosów. Szczerze to jakoś wątpię w skuteczność tego sposobu…

  1. Impodena17

   Ja już byłam na takiej „dietce”, która miała zapobiegać wypadaniu włosów. Rzuciłam to po miesiącu, bo niewiele mi to dało…

  2. benia

   Może wasz kłopot z wypadaniem włosów nie tkwił akurat w diecie. Przyczyny wypadania włosów mogą być rozmaite i może po prostu ktoś was źle zdiagnozował.

 4. Gosha

  Korzystałam z peptydowej terapii włosów i było super. Oczywiście wymaga to cierpliwości, ale efekty jakie można osiągnąć są zdumiewające.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

4 + 4 =