Depilacja laserowa

Rate this post

Występuje wiele sposobów na pozbycie się nadmiernego owłosienia. Wskazane jest korzystanie z nowoczesnych metod. Jedną z nich jest depilacja laserowa, która cieszy się coraz większą popularnością, a zawdzięcza to swoim licznym walorom.

Warto wiedzieć, że depilacja laserowa posiada wiele zalet. Przede wszystkim metoda ta gwarantuje zachowanie jak najwyższego poziomu bezpieczeństwa oraz co istotne, nie wiąże się z ona powstawaniem nieprzyjemnego bólu. Duże znaczenie odgrywa też to, że ten rodzaj depilacji wpływa na to, że istnieje bardzo niskie prawdopodobieństwo, że nastąpi ponowny wzrost włosów.

Ten rodzaj depilacji może zostać przeprowadzony za pomocą różnych sprzętów. Najlepszą jakość gwarantują nowoczesne urządzenia, w których stosowany jest laser diodowy. Warto wybierać firmy korzystające z takiego sprzętu, którego efektywność została potwierdzona przez wiele testów i doświadczeń przeprowadzonych na całym świecie. Te badania pozwoliły na dokonanie takich poprawek, który w maksymalnym stopniu wpłynęły na jakość wykonywanych zabiegów depilacji laserowej. Stosowane w nich urządzenia posiadają dużą liczbę czujników, dzięki którym wszelkie ustawienia oraz parametry mogą być przez cały czas modyfikowane, co wpływa na to, że bezpieczeństwo jest na jak najwyższym poziomie przez cały czas zabiegu, bez względu na czynniki zewnętrzne. Do najważniejszych badanych parametrów należy poziom melaniny w skórze. Moc lasera jest ustalana przez procesor, który dokonuje tego na podstawie zebranych informacji. Należy zauważyć, że możliwość badania melaniny pozwala na to, że zabieg depilacji skóry może zostać przeprowadzony nawet czternaście dni po opalaniu, przy czym ryzyko wystąpienia oparzeń jest praktycznie zerowe. Wpływa też na maksymalną efektywność zabiegu.

Zobacz też profesjonalny opis zabiegu depilacji laserowej w Gdańsku: http://clinicadermatologica.pl/zabiegi/depilacja/

Bardzo ważne dla wielu osób jest to, że depilacja laserowa jest zabiegiem właściwie bezbolesnym. Może zostać to osiągnięte np. za pomocą szafirowego szkła, którym jest pokryta głowica urządzenia. To szkło ma właściwości chłodzące. Istotne jest również to, że poziom mocy może być dobierany w zależności od tego, jaki poziom ciepła jest odczuwany przez danego pacjenta.

Skutki zabiegu są widoczne już po przeprowadzeniu pierwszego z nich. Zalecane jest jednak, aby depilacja laserowa została wykonanie w seriach zabiegów, które są wskazane przez specjalistów. Najczęściej przeprowadza się od 4 do 6 zabiegów, między którymi odstępy wynoszą od 4 do 10 tygodni. Należy zauważyć, że jeden zabieg nie jest zbyt długi, a ma na to wpływ to, że głowice posiadają zróżnicowane wielkości. Warto wiedzieć, że całkowity czas likwidacji owłosienia z pleców wynosi przeciętnie tylko kilkanaście minut. Najważniejsze jest to, że po przeprowadzeniu wszystkich zalecanych zabiegów, dana osoba pozbywa się wszelkiego niechcianego owłosienia i przede wszystkim nigdy ono już nie powraca. Należy też zwrócić uwagę na to, że depilacja laserowa jest bardzo dobrze oceniana przez wiele zadowolonych pacjentek, co wystawia tej metodzie najlepsze świadectwo jakości.

Czytaj więcej na portalu dermatologiczny – portaldermatologiczny.pl

3 odpowiedzi do artykułu “Depilacja laserowa

  1. Wania

    Jak ktoś ma kłopoty dermatologiczne to nie ma co marzyć o depilacji laserowej. Właściwie o żadnej depilacji, więc mocna lipa się robi. Ma to znaczenie nie tylko dla kobiet, bo byście się zdziwili, jak dużo facetów korzysta obecnie z zabiegów kosmetycznych a nawet upiększających.

  2. UM

    No nie do końca. Bo właśnie laserem można pokonać wiele chorób dermatologicznych. To właśnie laser sprawia, że można szybko i w miarę tanio uporać się z częścią zmian, co wcześniej było kompletnie niemożliwe. A jak już wyleczysz to innym laserem możesz sobie zrobić depilację. Nie od razu, ale można, więc nie ma co narzekać na postęp.

  3. Vectus

    usuwanie blizn potrądzikowych , przebarwienia i plamy usuwa się właśnie laserami, to oczywiście nie ten sam laser każdy ma inną wiązkę i moc ale to nadal kosmetyka laserowa

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

+ 40 = 44