Trądzik. Jaki wybrać krem do cery trądzikowej?

Rate this post

Trądzik to choroba skóry, która w większości przypadków dotyka nastolatków, a wraz z wiekiem przechodzi. Objawia się występowaniem zaskórników, grudek podskórnych oraz krost, jego nasilenie jest indywidualne i zależy m.in. od genów, sposobu odżywiania oraz pielęgnacji. Jednak nie można go zaniedbywać, ponieważ rozwinięty trądzik może być powodem licznych blizn na naszej twarzy w przyszłości. Nie jest to jednak przypadłość zarezerwowana jedynie dla młodzieży, w wieku dojrzałym można się nabawić tzw. trądziku hormonalnego, jest on równie ciężki do wyleczenie i także nie można go bagatelizować. 

Liczne preparaty mające za zadanie walczyć z trądzikiem, są bardzo wysuszające, co powoduje powstawanie suchych skórek, łuszczącej się skóry, a nawet pęknięć z przesuszenia. Nieważne czy są to preparaty naturalne (np. na bazie siarki), czy syntetyczne, w przypadku walki z trądzikiem, musimy zadbać o dobre nawilżenie skóry. Sucha skóra twarzy powoduje dyskomfort, dlatego tak ważne jest zainwestowanie w dobry krem nawilżający do cery trądzikowej.

Trzeba jednak pamiętać, że leki syntetyczne obciążają nasz organizm, przez co powinno się używać zarówno kremu do cery trądzikowej który pomoże nam zwalczyć dolegliwość oraz kremu nawilżającego do cery trądzikowej na bazie naturalnych składników. Leczenie lekami syntetycznymi być może przyniesie lepsze efekty, jednak musimy mieć na uwadze nasze zdrowie.

Same leki to nie wszystko, osobom dotkniętym trądzikiem, zaleca się wystrzeganie się w swojej diecie nadmiernej ilości tłuszczy, wysoko przetworzonego jedzenia oraz ostrych potraw. Ze względu na często bardzo suchą skórę twarzy, bardzo ważne jest systematyczne stosowanie dobrego kremu nawilżającego do cery trądzikowej wraz z piciem dużej ilości wody.

Natomiast stosując naturalne środki które pomogą nam w walce z trądzikiem, mamy pewność, że nasza skóra nie „uzależni się” od podawanego specyfiku, jeśli by tak było, trądzik najpewniej wróciłby zaraz po ty jak odstawilibyśmy syntetyczny krem do cery trądzikowej. Jednak naturalne sposoby jest bardzo dużo, dlatego każda osoba musi indywidualnie przekonać się co na nią działa. Jeśli już znajdziemy ten specyfik który nam pomaga, będziemy bardzo pozytywnie zaskoczeni.

W przypadku tak wymagającej cery jak właśnie cera trądzikowa, musimy być bardzo ostrożni w dobieraniu dla niej pielęgnacji. Warto dowiedzieć się więcej o peelingach, jednak muszą to być one enzymatyczne a nie mechaniczne, ponieważ  w przypadku tych drugich, może dojść o podrażnienia ognisk zapalnych spowodowanych wykwitami. Natomiast warto dobrać odpowiedni krem do cery trądzikowej z właściwościami złuszczającymi, wraz z odpowiednim peelingiem enzymatycznym. Tutaj należy jednak uważać, przy cerze trądzikowej nie zaleca się wykonywania peelingów częściej niż raz w tygodniu.

Częste aplikowanie na skóry preparatów przesuszających powoduje że nasza skóra się broni i wytwarza sebum, co powoduje, że nasza twarz zaczyna się przetłuszczać i świecić (tzw. tłusta cera). Wygląda to bardzo nieestetycznie, jednak  jeśli przesuszymy ją jeszcze bardziej – ona będzie wytwarzać jeszcze więcej sebum. Dlatego zamiast walczyć z wiatrakami, musimy dostarczyć jej tego czego potrzebuje, czyli odpowiedniego nawodnienia które zapewni nam odpowiednio dobrany krem nawilżający do ceru trądzikowej z naturalnym składem.

Musimy pamiętać, że choroba skóry jaką jest trądzik to miesiące, a niejednokrotnie nawet lata stosowania różnego rodzaju kremów do cery trądzikowej. Systematyczność w tym przypadku ma ogromne i decydujące znaczenie.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

24 − 17 =