Rumień – czym jest i jak z nim walczyć

5/5 - (5 votes)

Jak wygląda rumień?

Owalne zaczerwienienia na policzkach, sięgające aż do nosa oraz okolic górnej wargi, to objaw choroby znanej jako rumień. Choroba dotyka głównie osoby dorosłe, bez względu na płeć. Ma charakterystyczny, cykliczny przebieg. W okresach wycofania chorzy zwykle mają nadzieję, że rumień na twarzy zniknął na dobre. Są to jednak próżne nadzieje, ponieważ rumień nie leczony, zawsze wraca.

Jakie objawy daje rumień na skórze?

Głównym czynnikiem wywołującym rumień u dorosłych są pękające podskórne naczynka krwionośne. Choroba ma dość nieprzyjemny bolesny przebieg. Pieczenie, wrażliwość na warunki zewnętrzne oraz świąd a w skrajnych przypadkach nawet łuszczenie się skóry twarzy to główne objawy rumienia.

Rumień to choroba, która najbardziej daje się we znaki paniom. Ze względu na bolesność oraz wrażliwość, stosowanie makijażu jest znacznie utrudnione. Rumień na policzkach rosaceaw dalszej perspektywie powodować może brak pewności siebie oraz prowadzić do licznych kompleksów.

Rumień twarzy to choroba, którą można i należy leczyć. W większości przypadków proces leczenia trwa krótko, nie jest też szczególnie kosztowny, a daje wspaniałe i trwałe efekty. Przyczyny powstawania rumienia to najczęściej infekcje bakteryjne i wirusowe, trądzik różowaty oraz przyjmowanie leków a zwłaszcza antybiotyków.

Dodatkowe informacje o rumieniu znajdziesz pod adresem http://lifemedica.pl/baza_wiedzy/rumien-na-twarzy/

Zabiegi na rumień

Medycyna estetyczna daje do wyboru mnóstwo urządzeń do leczenia rumienia. Bliżej opiszemy trzy z nich.

 • Quadrostar Pro Yellow – Charakterystycznym dla tego urządzenia jest precyzja działania. Światło emitowane przez laser działa tylko i wyłącznie na pęknięte naczynko zamykając je a co za tym idzie trwale usuwając problem.
 • Laser Varilite – Jest wprost stworzony do usuwania rumienia twarzy. Wyróżnia się na tle konkurencji zwłaszcza szybkością oraz skutecznością. Wystarczy dosłownie kilka sesji zabiegowych aby zupełnie i trwale wyeliminować problem jakim jest rumień.
 • Laser Harmony XL pro Dye-VL – to urządzenie to prawdziwy kombajn kosmetyczny. Cieszący się ogromnym uznaniem oraz rzeszami zadowolonych pacjentów Laser Harmony XL pro Dye-VL to prawdziwy specjalista w likwidacji przypadłości jaką jest rumień u dorosłych. W rękach wykwalifikowanego personelu potrafi zdziałać prawdziwe cuda i poradzi sobie z każdym nawet najtrudniejszym przypadkiem.

5 odpowiedzi do artykułu “Rumień – czym jest i jak z nim walczyć

 1. apache

  Nikomu nie życzę rumieniu na twarzy. Masakra, nie ma jak tego przykryć, bo zaczyna jeszcze bardziej szczypać. No i prawdą jest to co jest tu napisane – rumień wraca, zawsze.

  1. wedka

   No jeżeli wyleczysz rumień na twarzy i wiesz jak z nim walczyć to nie wróci. Trzeba go pokonać od środka, nie tylko od zewnątrz. Dlatego zabiegi na rumień są skuteczniejsze od kremów 😉

 2. marla72

  Cholera, zastanawiałam się ostatnio co mnie wysypało, ale teraz już wiem jak wygląda rumień… No to pięknie, trzeba będzie pójść się wyleczyć…

 3. jessie41

  Byłam na pierwszej darmowej konsultacji z powodu mojego rumienia na twarzy i jestem jak na razie zadowolona. Spodziewałam się, że zabiegi są dużo droższe, a na dodatek da się wszystko rozbić na raty 🙂

 4. Lorgar

  Jakieś lasery na leczenie rumienia – pierwsze słyszę :O No jestem w szoku, medycyna estetyczna idzie cały czas do przodu. Kto by się spodziewał, że będziemy kiedyś walczyć laserami z rumieniami 😀

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

+ 81 = 89