Wysoki cholesterol to kłopoty z potencją

Rate this post

Wysoki poziom cholesterolu to nie tylko problemy z sercem i układem krwionośnym. Kłopoty możemy mieć także z potencją, więc warto walczyć o obniżenie poziomu złego cholesterolu. Najprostszy sposób to odpowiednia dieta.

O właściwych poziomach cholesterolu pisaliśmy tutaj. Jeśli zostają one zaburzone, pojawia się tendencja do chorób wieńcowych, zawału oraz udaru. Ale odkładanie cholesterolu w tętnicach powoduje też kłopoty z potencją. Tętnice zaopatrują w krew także ciała jamiste penisa, a jeśli są przytkane, krwi w męskich narządach pojawia się mniej. Podobne kłopoty mogą mieć również kobiety, u których gotowość i przyjemność ze zbliżenia także zależy od ukrwienia narządów płciowych. Dlatego warto zadbać o odpowiednią dietę.

Bardzo ważna w diecie osób, które chcą obniżyć poziom cholesterolu, jest jakość tłuszczu. Jest to jeden z podstawowych czynników, wskazywanych w rekomendacjach żywieniowych, który może mieć wpływ na obniżenie poziomu cholesterolu. Produkty pochodzenia zwierzęcego, czyli tłuste mięso, tłuste wędliny, podroby, tłuste sery, śmietana czy masło zawierają znaczące ilości złych nasyconych tłuszczów. Dobrze byłoby ograniczyć ich spożycie, eliminując niektóre składniki, albo zamieniając je na produkty pochodzenia roślinnego, oleje, produkty wytworzone z olejów – mówi agencji informacyjnej Newseria Lifestyle Iwona Niegowska, specjalista ds. żywienia z Unilever Polska.

Ważna jest też aktywność fizyczna, przyspieszająca metabolizm i pozwalająca na lepsze trawienie tłuszczów. Kluczem jest też spożywanie dużej ilości błonnika. W naturalnej postaci znajdziemy go w warzywach i owocach. Dietetycy zalecają jedzenie ich nawet kilograma dziennie. Wtedy dieta nie będzie musiała być restrykcyjna. Błonnik hamuje również wchłanianie cholesterolu w jelitach, a także zmniejsza jego produkcje w wątrobie.

Warzywa i owoce to nie tylko źródło błonnika, ale też witamin i składników mineralnych. Warto też wprowadzić przetwory zbożowe, ale oczywiście tutaj preferowane są produkty pochodzące ze zbóż z tak zwanego pełnego przemiału. Tam błonnika pozostaje więcej – mówi Iwona Niegowska.

2 odpowiedzi do artykułu “Wysoki cholesterol to kłopoty z potencją

  1. Klaudek

    Testowałem już wiele suplementów na potencje. Począwszy od tych aptecznych, a skończywszy na tych kupionych w internecie. Niestety żaden z nich nie okazał się skuteczny. Straciłem tylko czas… i pieniądze… Za namową kolegi kupiłem Eron Plus – to była moja ostatnia deska ratunku. I na szczęście skuteczna! W końcu udało mi się sprostać wymaganiom mojej żony! Można powiedzieć, ze wręcz nie wychodzimy z łóżka!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

86 − = 83