Zabieg QuadroStar Pro Yellow

Rate this post

Zabieg, który za pomocą lasera usuwa rozszerzone naczynka, trądzik różowaty i rumień. Nowoczesna technologia bezboleśnie i skutecznie redukuje defekty skóry poprzez zjawisko fotokoagulacji i fototermoliozy selektywnej. Za pomocą głowicy lasera QuadroStar Pro Yellow w głąb skóry emitowana jest wiązka światła. Po wniknięciu w skórę łączy się z hemoglobiną – czerwonymi krwinkami – po czym następuje obkurczenie i zamknięcie naczynka. Ważne jest dobranie odpowiedniej długości światła lasera tak, aby nie uszkodziło ono skóry. Najczęściej wykorzystuje się laser o długości światła 577nm. W ten sposób nie dochodzi do podrażnienia skóry.

Po zabiegu skóra może być zaczerwieniona i uwrażliwiona.

Jak często należy powtarzać zabieg?

Zazwyczaj wykonuje się serię od 1 do 5 zabiegów. Pomiędzy nimi należy zachować kilkutygodniowe przerwy. Efekty utrzymują się w zależności od pacjenta i jego stanu skóry.

Kiedy warto zdecydować się na zabieg?

Wskazaniami do zabiegu są: rumień, rozszerzone naczynka, pajączki na różnych partiach ciała (w tym pajączki na nogach) i trądzik różowaty.

Przeczytaj więcej na temat rozszerzonych naczynek: https://clinicacosmetologica.pl/artykuly/rozszerzone-naczynka-na-twarzy/

zabieg-laserem-quadrostar

Wskazania i przeciwwskazania do odbycia zabiegu oraz jak postąpić po odbyciu zabiegu

Jakie istnieją przeciwwskazania do zabiegu?

 • ciąża i karmienie piersią
 • choroby takie jak cukrzyca, epilepsja, nowotwór
 • opalenizna oraz zabiegi z użyciem botoksu lub kwasów
 • stosowanie leków o działaniu fotouczulającym
 • przyjmowanie sterydów i retinoidów
 • przyjmowanie leków obniżających krzepliwość krwinkami
 • infekcje skóry zarówno wirusowe jak i bakteryjne

Czego nie należy robić przed zabiegiem:

 • opalać się i używać kosmetyków brązujących co najmniej 4 tygodnie przed zabiegiem
 • stosować sterydów i retinoidów
 • stosować kremów złuszczających i rozjaśniających skórę
 • stosować leków i ziół fotouczulających
 • poddawać się zabiegom takim jak mikrodermabrazja oraz stosującym botoks lub kwasy peelingujące

Jak powinna wyglądać pielęgnacja skóry po zabiegu:

 • należy stosować kremy nawilżające oraz zawierające filtry UV
 • powinno się unikać kosmetyków drażniących skórę
 • należy unikać nadmiernego wychodzenia na słońce, a także: nadmiernego wysiłku fizycznego, sauny, basenu i gorących kąpieli

Więcej o zabiegu:

Zabieg trwa od kilkunastu do kilkudziesięciu minut. Jest to zabieg bezinwazyjny, dzięki czemu pacjent od razu może wrócić do codziennych czynności. Kolejną zaletą jest brak konieczności użycia znieczulenia. Procedura nie pozostawia żadnych śladów przy minimalnym dyskomforcie pacjenta. Zabieg najczęściej stosowany jest do zamykania naczynek. Jego skuteczność w tym zakresie jest bardzo wysoka. W większości przypadków efekty są trwałe. W zależności od rozległości rozszerzonych naczynek zabieg może wymagać powtórzeń.

Ceny zabiegów są różne, biorąc pod uwagę części ciała wymagające leczenia. Usunięcie pojedynczego naczynka to koszt od około 60-150 złotych. Natomiast rozszerzone naczynka na twarzy można zredukować za około 600 złotych.

5 odpowiedzi do artykułu “Zabieg QuadroStar Pro Yellow

 1. Jota

  Ja walczę z rumieniem na skórze – dokładnie na twarzy. Jest to bardzo niekomfortowe uczucie.. Kremy nic mi nie pomagają a zabieg na chwilę obecną jest dla mnie zbyt drogi..

 2. oda

  Niedawno dostałam bon promocyjny na taki zabieg laserem QuadroStar Pro Yellow. Jak znajdę trochę wolnego czasu to się wybiorę:)

 3. Karolina

  Byłam tylko na dwóch wizytach, ponieważ mój przypadek był bardzo delikatny i na tym etapie byłam już bardzo zadowolona z efektów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

+ 14 = 17