Naturalne oczyszczanie organizmu przy pomocy kolendry

Rate this post

Kolendra to zioło z wyglądu bardzo przypominające natkę pietruszki. Pochodzi jednak z okolic Morza Śródziemnego i smakuje zupełnie inaczej niż pietruszka, którą przypomina. Kolendra stała się jednym z najpopularniejszych ziół, dzięki jej charakterystycznemu zapachu i smaku.

Nie tylko natka kolendry nadaje się do spożycia, ale również jej owoce, które są składnikiem między innymi curry czy garam masala. Cała roślina, czyli nasiona i świeże zioło, wykorzystywane są od dawna w medycynie ludowej, ponieważ posiadają bardzo dużo właściwości leczniczych.

Wartości odżywcze kolendry

Spożywając kolendrę, warto wiedzieć, że zawiera ona tylko śladowe ilości kalorii, natomiast jest bardzo bogata w witaminy. Dla przykładu – już 100 gram tego zioła zawiera 225 procent dziennego zapotrzebowania na witaminę A oraz 258 procent na witaminę K. Dodatkowo, świeże ziele zawiera dużą ilość witaminy C. Jakby tego było mało, kolendra jest źródłem minerałów, głównie żelaza i manganu oraz przeciwutleniaczy, chroniącymi przed różnego rodzaju chorobami i opóźniającymi procesy starzenia. Dlatego też, dodając tę roślinę do potraw, nie tylko wzbogacamy ich smak, ale także dbamy o nasze zdrowie.

Usuwanie problemów żołądkowych

W kolendrze można też znaleźć olejki eteryczne, wspomagające produkcję soków żołądkowych, dzięki czemu regulują proces trawienia oraz przyspieszają perystaltykę jelit. Zioło to jest często stosowane przy zatruciach pokarmowych, niestrawnościach, biegunce czy wzdęciach, ponieważ posiada duże właściwości przeciwbakteryjne.

Zostało udowodnione, że bakterie E. coli, gronkowca złocistego czy Salmonelli, są niszczone przez olej z kolendry. Korzystanie z niego jest wskazane podczas choroby, aby jak najszybciej wyeliminować drobnoustroje z organizmu i wrócić do odpowiedniej formy. Warto jednak spożywać je regularnie zanim się jest chorym, aby nie dopuścić do zakażenia bakteriami układu pokarmowego.

Zapobieganie chorobom układu krążenia

Kolendra pomaga również wyregulować poziom cholesterolu we krwi i utrzymać go na odpowiednim poziomie, dzięki czemu zapobiega chorobom układu krążenia. Dzieje się tak dlatego, że zawiera ona kwas lionolowy, oleinowy i palmitynowy. Ponadto kolendra polecana jest do stosowania dla osób z nadciśnieniem. Zawarte w liściach tej rośliny elementy pomagają obniżyć ciśnienie, dzięki czemu ograniczają ryzyko zawału serca, a także udaru mózgu.

Naturalne oczyszczanie organizmu

Roślina ta słynie nie tylko z wymienionych wyżej właściwości, ale przede wszystkim, jest niesamowicie skuteczna w procesie oczyszczania organizmu z toksyn i metali ciężkich. Oczyszczenie organizmu wzmacnia odporność, likwiduje stany zapalne, usuwa oznaki zmęczenia. (więcej na temat odgrzybiania organizmu: http://oczyszczanieciala.net.pl/odgrzybianie-organizmu/)

Detoksykacja ciała przy pomocy kolendry jest bardzo prosta, wystarczy codziennie dodawać do potraw świeże liście, albo na przykład jako dodatek do koktajli. Można także po prostu wycisnąć sok, który będzie skondensowanym źródłem antyoksydantów. Dzięki stosowaniu kolendry odzyskasz dobre samopoczucie i poczujesz się oczyszczony już po miesiącu kuracji.

Zobacz też – Portal o wątrobie http://zadbajowatrobe.pl/

2 odpowiedzi do artykułu “Naturalne oczyszczanie organizmu przy pomocy kolendry

  1. LM

    Zatrucie organizmu toksynami ma szeroki wpływ na cały organizm. Jak byłam zatruta, to miałam też bardzo wysoki cholesterol. Ale jak tylko rozpoczęliśmy oczyszczanie ciała, szybko wyniki zaczęły się klarować, mimo że nie stosowałam żadnych leków na cholesterol. Wystarczyło usunięcie toksyn i naprawdę była poważna zmiana.

  2. 4K

    Oczyszczanie wątroby nie jest zadaniem, które powinno się przeprowadzać dwa dni. Jak czytam o super specyfikach, które są sprzedawane, przez tych co ich „dietetycy nienawidzą” to tylko pusty śmiech mnie ogarnia. Prawdziwy detoks wątroby to 4 tygodnie i na tyle trzeba się nastawić. Jak ktoś obiecuje szybciej, to po prostu jest kłamcą i tyle.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

62 + = 67