Co pomaga na hemoroidy?

Rate this post

Hemoroidy zwane inaczej guzkami krwawniczymi to obecnie jedna z najbardziej wstydliwych chorób, jednak wdrażając odpowiednie leczenie zaraz po wystąpieniu pierwszych objawów, można w skuteczny sposób załagodzić nieprzyjemny ból, pieczenie oraz świąd. Jeśli jednak te objawy zostaną zbagatelizowane, guzki krwawnicze wypełnione krwią zaczną powoli pękać a na muszli toaletowej oraz papierze pojawi się krew.

W takim przypadku jedynym wyjściem z sytuacji może się okazać konieczny zabieg chirurgiczny, czego oczywiście lepiej uniknąć. Przy pierwszych objawach bardzo dobrze sprawdzają się domowe sposoby, jednak co pomaga na hemoroidy i w jaki sposób można ich uniknąć?

Jak uniknąć hemoroidów?

Prowadzenie zdrowego trybu życia to najlepszy sposób na uchronienie się przed nieprzyjemną dolegliwością, jaką niewątpliwie są hemoroidy. Dieta bogata w produkty spożywcze zawierające spore ilości błonnika, aktywność fizyczna, noszenie bawełnianej bielizny, a także prawidłowa higiena intymna to czynniki, które pomagają zapobiec pojawieniu się hemoroidów, jednak co należy zrobić w sytuacji, gdy problem już istnieje?

Jak poradzić sobie z hemoroidami?

Gdy okolica odbytu stanie się zaczerwieniona i pojawi się świąd, pieczenie oraz silny ból należy zaopatrzyć się w specjalne środki, które przyniosą ulgę w cierpieniu. Bardzo dobrze sprawdzają się różnego rodzaju kremy, maści oraz czopki, które zaraz po aplikacji pomagają pozbyć się nieprzyjemnego świądu oraz pieczenia. Warto również sięgnąć po zioła, które można stosować zarówno wewnętrznie, jak i zewnętrznie. Wewnętrznie warto wprowadzić do codziennego menu mieszanką jaką są zioła Procto Vitale, która nie tylko ograniczy ilość wizyt w toalecie oraz pomoże zapomnieć o krwawieniu, ale również ochroni organizm przed pojawieniem się w przyszłości hemoroidów. Jeśli chodzi natomiast o zewnętrzne stosowanie ziół, to warto sięgnąć po korę dębu oraz rumianek, z których warto przygotować leczniczy okład lub nasiadówkę, pozbywając się tym samym pieczenia oraz silnego świądu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

78 − 73 =