Czym jest czarnuszka siewna?

Rate this post

Czarnuszka siewna to zioło o wielu cennych właściwościach. Można tam znaleźć między innymi wiele witamin i kwasów tłuszczowych, które są niezbędne do prawidłowego działania całego organizmu. Jakie są konkretne właściwości czarnuszki i co warto wiedzieć o tej roślinie?

Czarnuszka wygląda niepozornie, jednak jej nasiona mają cenną moc. Wynika ona z tego, że zawierają one wiele substancji, które działają korzystnie na zdrowie. Czarnuszka może być wykorzystywana do leczenia choroby wrzodowej, między innymi dlatego, iż jest ona bakteriobójcza. Dlatego jest ona w stanie zwalczyć Helicobacter pylori. Ta bakteria według badań często odpowiada za występowanie wrzodów żołądka i dwunastnicy. Czarnuszka potrafi ją zwalczyć, co może skutecznie przeciwdziałać tego typu zmianom.

Czarnuszka może być również zastosowana do wzmocnienia działania układu nerwowego. Wchodzi w skład ziół oczyszczających wątrobę. Wszystko to dzięki zawartości nienasyconych kwasów tłuszczowych. Służą one także do zapobiegania takim schorzeniom jak osteoporoza. Czarnuszka przeciwdziała również cukrzycy, ponieważ posiada właściwość obniżania cukru we krwi. Jednak aby jej działanie było pełne, konieczne jest stosowanie odpowiedniej zdrowej diety. Jeśli tryb życia jest daleki od zdrowego, to działanie czarnuszki może nie wystarczyć, by ochronić daną osobę przed tym schorzeniem cywilizacyjnym. Czarnuszka wykazuje również skuteczne działanie przeciwko miażdżycy, ponieważ obniża poziom cholesterolu we krwi. Dzięki temu, że potrafi obniżać także poziom szczawianów w moczu czarnuszka stanowi skuteczny środek przeciwko kamieniom nerkowym. Wszystkie te właściwości pokazują, że czarnuszka to niezwykłe panaceum.

Czarnuszka służy także do wspomagania wątroby. Dlatego też znalazła się w preparacie Hepa Vitale. Ta mieszanka ziół działa korzystnie na wątrobę, ponieważ zawiera czarnuszkę siewną, ostropest plamisty oraz babkę płesznik. Decydując się na zażywanie Hepa Vitale ma się pewność, że zioła te zostały właściwie połączone i będą korzystnie wpływać na działanie wątroby.

Odpowiedź do artykułu “Czym jest czarnuszka siewna?

  1. Ania

    czarnuszka to jedno z moich ulubionych roślin. Zioła te są w mojej diecie już od długiego czasu i pomagały mi przy wielu schorzeniach. Teraz piję HepaVitale i to chyba najlepsze połączenie ziół. Problemy z układem trawiennym zaczęły ustępować a badania wyszły lepsze niż zazwyczaj 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

8 + 2 =