Modelowanie sylwetki

Rate this post

Okazuje się, że nie ma idealnego wzorca kobiecej figury natomiast kanony piękna wyznaczają kolejne trendy, zgodnie z którymi należy zachować ją w pewnych proporcjach. Wiadomo na pewno, iż za estetyczną przyjmuje się sylwetkę szczupłą a nadprogramowe kilogramy nie są mile widziane.

Na szczęście istnieją skuteczne sposoby, dzięki którym można poprawić wygląd swojego ciała i nie chodzi tutaj wcale o radykalną dietę odchudzającą czy wzmożone ćwiczenia fizyczne na siłowni. Dzięki zabiegom z zakresu medycyny estetycznej możliwym staje się kształtowanie ciała bądź proporcji poszczególnych jego partii – chodzi o uwydatnianie atutów i maskowanie największych mankamentów. Pamiętajmy jednak, że zabiegi mają najczęściej na celu redukowanie tkanki tłuszczowej to nie mogą być traktowane jako metody odchudzające. Warto jednak korzystać z nich w celu uzyskania piękniejszego ciała.

Przed zabiegiem modelującym sylwetkę

Przede wszystkim konieczna jest konsultacja z dermatologiem, który oceni stan skóry i możliwości związane z efektywnością poszczególnych zabiegów. Biorąc pod uwagę problem pacjenta i jego potrzeby dobiera najlepsze zabiegi, których skuteczność będzie widoczna w najkrótszym czasie. Warto wiedzieć, że wszystkie zabiegi dobierane są indywidualnie do każdego pacjenta – należy wykluczyć ewentualne przeciwwskazania, nierzadko lekarz wykonuje też podstawowe badania celem sprawdzenia ogólnego stanu zdrowia.

Podczas wizyty kwalifikującej do zabiegów lekarz przedstawi szczegółowy opis poszczególnych metod modelowania sylwetki. Pacjent ma więc doskonałą wiedzę na temat ich przebiegu i możliwych rezultatów.

Jeśli koniecznym staje się właściwe przygotowanie do zabiegów to pacjent musi zastosować się do wszystkich zaleceń lekarza, tak aby uniknąć możliwych powikłań. Chociaż zabiegi z zakresu medycyny estetycznej są w pełni bezpieczne i nieinwazyjne dla pacjentów to istnieją pewne przeciwwskazania, które uniemożliwiają ich wykonywanie bądź odraczają zabiegi w czasie.

Modelowanie sylwetki – Najpopularniejsze zabiegi modelujące sylwetkę

Pacjenci mają dzisiaj do wyboru szereg metod, dzięki którym ich kształty staną się idealna a sylwetka ciała bardziej proporcjonalna. Wśród tych najczęściej wymienianych zabiegów wylicza się laseroterapią laserem Harmony XL NIR, Cellu M6® Integral Lift (Mobilift® M6), Cellu M6® Integral Ergodrive, Pollogen LEGEND™ VoluDerm™ HE (Surgen), Pollogen LEGEND™ TriLipo® (Maximus) czy też Adivive™ – laser wydziela wiązki światła, które rozbijają tkankę tłuszczową, prowadząc do jej niszczenia.

Znane są również zabiegi, które skutecznie zastępują liposukcję. Dzisiaj z ogromnym powodzeniem stosuje się lipolizę iniekcyjną, dzięki której komórki tłuszczowe rozbijane są na drobne cząsteczki a później całkowicie niszczone poprzez wstrzyknięty w skórę specjalny preparat.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

13 − = 12