Niedoskonałości twarzy – jak pozbyć się przebarwień, plam i piegów?

5/5 - (1 vote)

Współcześnie mnóstwo kobiet, jak i mężczyzn posiada problemy, które dotyczą niedoskonałości twarzy. Ma to ogromny wpływ na samoocenę oraz bywa niezwykle kłopotliwe. Przebarwienia na twarzy, a nawet piegi można zakryć dobrym makijażem. Jest to jednak rozwiązanie tymczasowe, makijaż trzeba poprawiać kilkukrotnie w ciągu dnia, a samo nakładanie go wymaga dużej ilości czasu. Jakie metody będą skuteczne?

Jak powstają zmiany skórne?

Czerwone plamki na twarzy oraz pojawiające się przebarwienia na twarzy są typowe dla cery naczynkowej. Drobne naczynia krwionośne znajdują się płycej, często pękają oraz mocno się poszerzają. Dzięki odpowiednim kosmetykom i kremom można wzmocnić naczynka, rozjaśnić plamy na twarzy oraz spowolnić proces pękania naczynek. Jednak popękanych już naczynek nie da się usunąć nieinwazyjnymi metodami. Ogromną skutecznością charakteryzują się zabiegi laserowe polegające na zamykaniu naczynek. Usuwanie przebarwień na twarzy może przebiegać w kilku etapach – w zależności od rodzaju przebarwienia może być konieczne kilkukrotne powtórzenie zabiegu.

Jak usunąć piegi?

Piegi są dziedziczne, często występują w parze z rudym kolorem włosów. Ich gęste, czy niesymetryczne rozmieszczenie może być nieestetyczne. Niektóre osoby po prostu nie lubią swoich piegów i zastanawiają się jak usunąć piegi. Jest kilka zabiegów, które umożliwiają trwałe usuwanie piegów. Wśród dostępnych narzędzi znajduje się laser Palomar Emerge, który służy także do wybielania blizn i przebarwień. Kolejnym sposobem na to, jak usunąć piegi jest użycie Dermapen 3 – Mezopen. To urządzenie służy do nakłuwania skóry i wprowadzania do niej substancji stymulujących powstanie nowych struktur skórnych. Dzięki czemu można na stałe pozbyć się piegów. To urządzenie jest idealnym rozwiązaniem w przypadku mocnych przebarwień o małej powierzchni.

4 odpowiedzi do artykułu “Niedoskonałości twarzy – jak pozbyć się przebarwień, plam i piegów?

 1. pursina

  Mi przebarwienia powstały w trakcie ciąży i miałam z nimi naprawdę sporo kłopotów. Na szczęście jakieś 2 miesiące po urodzeniu plamy zniknęły. Koleżanka namawiała mnie abym poszła na laserowy zabieg usuwający przebarwienia. Miałam już umówioną wizytę, ale właśnie plamy robiły się coraz jaśniejsze aż kompletnie wyparowały 😀

  1. Rena23

   Mi niestety plamy tak łatwo nie zniknęły z twarzy i byłam na zabiegu w klinice medycyny estetycznej Clinica Cosmetologica w Gdańsku. Przebarwienia miałam usuwane za pomocą lasera Palomar Emerge. Ogólnie to ciężko było mi je zlikwidować, ale po 4 zabiegu zaczęłam widzieć efekty. Nie powiem trochę mnie to kosztowało, ale w moim przypadku była to naprawdę dobra inwestycja, ponieważ na codzień pracuje z ludźmi i muszę dobrze wyglądać/.

 2. Jadwiga1987

  Ja przebarwień na twarzy nie mam, ale słyszałam, że dobre działanie ma okład z ogórka. Trzeba go pokroić w cieniutkie plasterki i położyć na miejsca, w których występują piegi (zostawić tak na 15min). Ogórek ma właściwości rozjaśniające oraz posiada dużo składników odżywczych.

 3. elka

  Jeżeli przebarwienia pojawią już się na naszej twarzy to przede wszystkim należy używać kremów z wysokimi filtrami. Warto również pamiętać, że skuteczność kremów jest ograniczona w czasie i należy smarować się kilka razy. W przypadku skorzystania z zabiegu na przebarwienia należy wcześniej umówić się na wizytę z specjalistą, który dobierze dla nas odpowiednie rozwiązanie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

3 + = 4