Perły – piękne i dobroczynne dla zdrowia

Rate this post

Perły są znane człowiekowi od tysięcy lat. Od momentu, kiedy zostały odkryte przez człowieka w morzu, urzekły swoim pięknem. Ich wyjątkowy kolor, a w zasadzie różne kolory oraz połysk od samego początku urzekły ludzi. Fakt, że perły były i są nadal bardzo rzadkie, spowodował, że poza podziwem dla ich wyglądu przypisywano im również różne dobroczynne właściwości.

Przez wieki, a w zasadzie tysiąclecia, perły nie tylko nie straciły nic ze swojej wartości, a wręcz przeciwnie – dziś również są bardzo pożądane. Głównie przez kobiety, bo to one chętnie noszą biżuterię z pereł. Wartość pereł nadal jest wysoka i są one uważane za wyjątkowy kamień szlachetny, ale coraz więcej mówi się o ich właściwościach i wpływie na zdrowie człowieka. A to, co kiedyś uważano za przesądy, dziś potwierdzają autorytety naukowe.

Perły naturalne – piękno i pozytywny wpływ na zdrowie

Już wieki temu, gdy tylko zostały wynalezione, perłom przypisywano nadzwyczajne właściwości. Uważano, że osoba nosząca je na sobie, była zdrowsza, zarówno na ciele, jak i na umyśle. Ówcześni ludzie wierzyli, że perły uzdrawiają duszę, odganiając złe moce. Perły wykorzystywano również do sporządzania tajemnych specyfików i lekarstw. Działo się tak w różnych zakątkach świata. Obecnie wiemy już, że wiele z tych właściwości jest prawdziwych. Zostało to potwierdzone przez wiele autorytetów medycznych. Perły noszone w formie biżuterii mają dobroczynny wpływ na wiele aspektów zdrowotnych, zarówno odnoszących się do ciała, jak i zdrowia psychicznego.

Według zapewnień producentów biżuterii perłowej, mają one między innymi pozytywny wpływ na układ nerwowy, niwelując w ten sposób ryzyko zapadnięcia na choroby psychiczne. Ponadto przypisuje się perłom właściwości uspokajające i wyciszające, jak również łagodzenie bólów głowy. Poleca się więc noszenie pereł osobom z migrenami i innymi przewlekłymi bólami. Perły stymulują procesy oczyszczania organizmu ze szkodliwych substancji, a ponadto mają wpływ na redukcję szkodliwych czynników zewnętrznych, jak różnego rodzaju promieniowania. Inne układy, jak trawienny i krążenia również powinny odczuwać dobroczynne działania pereł. Poza organzami wewnętrznymi, również skóra korzysta na noszeniu biżuterii perłowej. Jest gładsza i mniej skłonna do alergii. Z tych samych powodów perły używane są do produkcji kosmetyków.

Naszyjnik z pereł – praktyczny i piękny

Noszenie biżuterii wykonanej z pereł ma więc walory zdrowotne, ale również estetyczne. Perły są dla wielu kobiet szczytem marzeń, jeśli chodzi o biżuterię. Sznur czy naszyjnik z pereł, kolia, a nawet kolczyki lub bransoletka z pereł to dla wielu pań ten wymarzony rodzaj biżuterii. Każdy liczący się producent ma więc w ofercie biżuterię perłową. Kupić ją można w dobrych sklepach jubilerskich. Z powodu olbrzymiego popytu na perły dziś małże, które produkują perły, są specjalnie hodowane, aby móc pozyskać z nich perły. Są one również piękne, ale dla wielu osób największą wartość mają te pozyskiwane w sposób naturalny.

Biżuteria ślubna

Popularność pereł sprawiła, że są one też używane do produkcji biżuterii ślubnej. Biało-kremowy kolor, jaki ma większość pereł powoduje, że biżuteria z nich wykonana świetnie komponuje się z białymi sukniami ślubnymi. Ale naszyjnik czy sznur z pereł, kolie, kolczyki i inna biżuteria ślubna będą też, rzecz jasna, pasować i do kreacji w innych kolorach. Oferta jest bardzo duża i każda z przyszłych panien młodych może sobie bezproblemowo dobrać pasującą do swojej kreacji. Można je kupować pojedynczo lub w zestawach.

2 odpowiedzi do artykułu “Perły – piękne i dobroczynne dla zdrowia

  1. Ala

    Kiedyś był taki przesąd, że perły to łzy, ale na szczęście już nikt tych głupot nie powtarza. Zwłaszcza, że to po prostu piękna biżuteria. Naszyjnik z pereł można nosić w każdym wieku i zawsze będzie się pięknie prezentował.

  2. Marta

    A mnie zastanawiają ceny pereł. Bo w necie można znaleźć sklepy z biżuterią, które proponują naszyjnik z pereł za nawet 100 zł. Kiedyś to była biżuteria, która trzymała cenę, a dziś naprawdę nie jest to nic ekskluzywnego. Nie trzeba być królową żeby nosić perły.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

80 − = 73