Na czym polega lifting twarzy?

Rate this post

Proces starzenia się skóry twarzy to nie tylko pojawianie się zmian w strukturze skóry, ale przede wszystkim utrata przez nią objętości. Skóra staje się cieńsza, a siła grawitacji powoduje, że zaczyna ona się rozciągać. Proces ten zaczyna być widoczny około 35-40 lat, a wraz z upływem lat robi się coraz gorzej. Wiele osób w związku z tym zdaje sobie pytanie, jak odmłodzić twarz. Istnieje chirurgiczny zabieg, redukujący skutki starzenia się skóry, który określa się jako lifting twarzy.

Takie podnoszenie skóry jest przeznaczone dla osób z widocznymi efektami starzenia się twarz, której skóra straciła elastyczność, stała się obwisła i mniej jędrna. Jak wygląda taka procedura? Polega ona na nacięciu przez chirurga skóry i jej odpowiednim zmodyfikowaniu przez nadanie jej odpowiedniego kształtu. Takie modelowanie twarzy odbywa się z zastosowaniem znieczulenia miejscowego. Po tym zabiegu należy założyć elastyczny opatrunek. Wskazane jest wtedy również, aby pacjent pozostał co najmniej przez następne 24 godziny w klinice. Szwy należy usunąć po 7-10 dniach od wykonanego zabiegu. Jak dbać o siebie po zabiegu? Przede wszystkim należy unikać słońca. Odpoczynek jest wówczas również zalecany, ponieważ przyspiesza proces rekonwalescencji. Medycyna estetyczna przychodzi z pomocą także przez zastosowanie procedury zwanej miękkim liftingiem.

To najnowocześniejsza metoda pozwalająca na precyzyjne odmładzanie twarzy. Zabieg ten umożliwia uzyskanie efektu chirurgicznego liftingu skóry, jednak bez użycia skalpela. Miękki lifting poprzedzony jest dokładnym zbadaniem proporcji twarzy, wnikliwą analizą medyczną oraz oceną, które obszary wymagają przede wszystkim terapii, aby zoptymalizować efekt odmłodzenia. Lekarz omawia również z pacjentem podczas konsultacji granice tej terapii, tj. jaki maksymalny efekt można osiągnąć i czy terapia twarz nie wymaga innych technik wspomagających, takich jak np. laser na twarz. Zabieg z użyciem lasera wykonywany jest za pomocą specjalnej igły, którą podaje się preparat wypełniający.

4 odpowiedzi do artykułu “Na czym polega lifting twarzy?

 1. Litona

  Modelowanie twarzy to mój ulubiony zabieg. Skóra na twarzy po zakończonej sesji jest jaśniejsza i o wiele jędrniejsza. Zabieg jest naprawdę niesamowity.

  1. Fioraaa

   Również korzystałam z takich zabiegów i jestem zadowolona. Nareszcie twarz stała się snów napięta jak kilkanaście lat temu ^^

 2. zielka

  Zazdroszczę wam dziewczyny. Ja nie mogę sobie pozwolić na takie drogie zabiegi.. Niedługo kończę 38 lat i skóra na twarzy nie wygląda już tak młodo jak kiedyś.. Przydałby mi się taki lifting twarzy;/ W sumie to tylko chwilowe, ponieważ w wieku 50+ już nawet najdroższe zabiegi nam nie pomogą.. no, ale wiadomo my kobiety chcemy zawsze dobrze wyglądać.

 3. nidiaP

  Mi się w końcu udało zapisać na zabieg modelujący twarz. Zabiegi będą przeprowadzane w Gdańsku – Clinica Cosmetologica. Wybrałam ją z powodu bardzo dobrych opinii w internecie w dodatku mam blisko i posiadają najnowocześniejszy sprzęt na rynku 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

9 + 1 =