Wybierajmy zawsze profesjonalne salony kosmetyczne

Rate this post

Laserowa depilacja twarzy polega na trwałym usuwaniu owłosienia z twarzy oraz jej okolic. Zalety takiego zabiegu szczególnie odczuwają osoby, które posiadają nadmierne owłosienie, ponieważ taki stan rzeczy znacznie wpływa na ich komfort życia, jest przyczyną dyskomfortu, złego samopoczucia i braku pewności siebie. Otóż okazuje się, że przypadłość ta jest zazwyczaj związana ze wzmożona produkcją androgenów, które z kolei odpowiedzialne są za uciążliwe owłosienie na twarzy.

Laserowa depilacja twarzy posiada jedną, istotną zaletę: w przeciwieństwie do pozostałych metod usuwania nadmiernego owłosienia jest bezbolesna. Zatem do kogo powinniśmy się udać na zabieg? Wybierajmy zawsze profesjonalne salony kosmetyczne, najlepiej takie, które ktoś wcześniej już wypróbował i może nam je polecić.

Musimy zdawać sobie sprawę z tego, iż aby uzyskać pożądany efekt, zabieg depilacji laserowej będziemy musieli wykonać co najmniej kilkakrotnie. Wszystko zależy od grubości naszych włosów, ich rodzaju, koloru, a także ilości melaniny. Otóż zaleca się od 3 do 6 sesji, natomiast między zabiegami powinniśmy pozwolić sobie na 4-6 tygodniową przerwę.

Aby przystąpić do zabiegu depilacji laserowej naszej twarzy, musimy przestrzegać kilku istotnych zasad. Po pierwsze, skóra naszej twarzy nie może być w żaden sposób podrażniona. Zabronione jest również używanie na twarzy jakichkolwiek kosmetyków, tuż przed planowanym zabiegiem. Po drugie, co najmniej miesiąc przed planowanym zabiegiem nie powinniśmy dopuszczać się innych form depilacji na twarzy, takich jak wyrywanie za pomocą pęsety, wosku itp.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

79 − 74 =