Zabiegi odchudzające a medycyna estetyczna

Rate this post

Panujący obecnie trend bycia szczupłym oraz wysportowanym skłania wiele osób do dbania o własne ciało. Przekłada się to na jakość ich życia oraz długo utrzymujące się zdrowie. Nie jest jednak łatwo osiągnąć wymarzoną sylwetkę i wymaga to wiele pracy i zaangażowania ze strony osoby zainteresowanej.

Na szczęście z pomocą może przyjść medycyna estetyczna, która opracowała wiele metod na skuteczne modelowanie sylwetki. Możemy do nich zaliczyć każdy zabieg wyszczuplający, który w połączeniu z dietą i ćwiczeniami fizycznymi znacznie przyśpiesza osiągnięcie wymarzonej sylwetki.

Jak zredukować tkankę tłuszczową za pomocą zabiegów?

Zabiegi kosmetyczne (takie jak chociażby te oferowane na https://clinicacosmetologica.pl/artykuly/odchudzanie-redukcja-tkanki-tluszczowej/) najczęściej odpowiedzialne są za odmładzania oraz ujędrnianie skóry. Jednak zauważono, że część zabiegów wykazuje silne działanie lipolityczne, co umożliwiało pacjentkom pozbywanie się zbędnych fałdów i boczków.

Redukcja tkanki tłuszczowej jest zatem możliwa za pomocą zabiegów. Należy podkreślić, że większość z nich umożliwia precyzyjne zadziałania na określoną partię ciała np: pośladki,uda, czy brzuch. U kobiet bardzo często dochodzi do odkładania się tkanki tłuszczowej w obrębie pępka, co doprowadza do charakterystycznego kształtu sylwetki, określanego jako „jabłko”. U takich osób idealnym wyjściem będą zabiegi wyszczuplające brzuch. Natomiast u kobiet o typowej budowie ciała typu „gruszka”, gdzie większość tłuszczu skupiona zostaje w obrębie bioder i kończyn dolnych, idealnym wyjściem są zabiegi wyszczuplające uda.

Profesjonalne salony medycyny estetycznej oferują bezpłatne konsultacje dla każdej chętnej osoby. Podczas takiego spotkania kosmetolog bada pacjentkę oraz wraz z nią dobiera najwłaściwszą formę leczenia.

Jakie zabiegi odchudzające oferuje medycyna estetyczna?

Nie sposób wymienić wszystkich zabiegów dostępnych w leczeniu nadmiernej ilości tkanki tłuszczowej. Do najskuteczniejszych możemy zaliczyć zabiegi wymienione poniżej.
Venus Legacy wykorzystuje połączenie fali radiowej z polem magnetycznym. Działanie tego zabiegu jest wielowymiarowe, jednak do jego głównych efektów możemy zaliczyć zwiększoną lipolizę oraz szybszą syntezę włókien kolagenowych w skórze. Po zastosowanej terapii dochodzi do znacznego zmniejszenia ilości tkanki tłuszczowej oraz do ujędrnienia skóry.

Pollogen Legend – Maximus jest to zabieg, który umożliwia podniesienie temperatury tkanki do 60°C, co znacznie przyśpiesza metabolizm tkanki tłuszczowej oraz usprawnia krążenie w miejscu zadziałania. Dzięki tak kompleksowemu działaniu „upłynniony” tłuszcz zostaje sprawnie odprowadzony z organizmu. Zabieg ten szczególnie dobrze wpływa na wyszczuplanie ud, co jest wykorzystywane m.in. do walki z cellulitem.

Karboksyterapia jest innowacyjnym zabiegiem, który oferuje niezwykle wysoką skuteczność, przy minimalnej inwazyjności. Kosmetolog, wstrzykując podskórnie cząsteczki dwutlenku węgla, wpływa na usprawnienie krążenia i przyśpieszenie usuwania trójglicerydów z tkanki.

Portal kosmetologiczny

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

+ 77 = 80