Jak zwalczyć celulit na udach i pośladkach?

Rate this post

W sezonie plażowym, ostatnią rzeczą jaką chcemy martwić się jadąc na wakacje jest cellulit. Często w miesiącach zimowych nie zauważamy jego przyrostu, spowodowanego między innymi wysuszaniem skóry w wyniku niskiej temperatury.

Efekt skórki pomarańczowej dotyka około osiemdziesięciu procent wszystkich kobiet. Nieprzemyślana dieta, brak aktywności fizycznej, zmiany hormonalne a także genetyka są głównymi przyczynami powstawania nieestetycznych zmian na skórze ud i pośladków. Na szczęście istnieje obecnie wiele preparatów oraz środków pozwalających na redukcję i ostatecznie całkowite usunięcie cellulitu.

 

Dieta korzystna dla skóry

Zmiana nawyków żywieniowych poprawi ogólny stan skóry i pomoże w zapobieganiu problemów ze skórką pomarańczową w przyszłości. Cellulit jest często powodowany przez nagromadzone tłuszcze lub toksyny pochodzące właśnie w niezdrowej diety, które spowalniają krążenie i zmniejszają elastyczność skóry.

Jeżeli chcemy pozbyć się cellulitu, warto rozpocząć dietę z dużą ilością warzyw i świeżych owoców. Na stan skóry korzystnie wpłyną również chude białka jakie znajdziemy w mięsie z kurczaka lub indyka oraz zdrowe tłuszcze, takie jak te znajdujące się w rybach. Warto również zamienić dotychczasowy olej stosowany do potraw na oliwę z oliwek oraz unikać posiłków smażonych. Bezwzględnie ogranicz alkohol i papierosy, które drastycznie pogarszają stan twojej skóry. Warto również zaopatrzyć się w dobry krem na cellulit wspomagający odbudowę zniszczonej tkanki, takimi będą na przykład kremy Vialise.

 

Peelingi i masaże stymulujące krążenie

peeling kawowy na cellulitPonieważ zmagania z cellulitem to walka na wielu frontach, poza odpowiednią dietą i dermokosmetykami warto również zadbać o skórę od zewnątrz, w nieco bardziej mechaniczny sposób. Aby zminimalizować skórkę pomarańczową już w początkowym etapie kuracji, dobrym pomysłem jest zastosowanie terapii natryskowej, którą możemy przeprowadzić w domu. Wystarczy skierować strumień prysznica na obszary zaatakowane cellulitem i polewać je na zmianę zimną i gorącą wodą.

Naprzemienny natrysk poprawia krążenie i stymuluje odnowę komórkową, a także przyspiesza metabolizm. Dodatkowo warto zastosować specjalistyczne peelingi gruboziarniste lub kawę mieloną zmieszaną z ulubionym kosmetykiem. Na rynku dostępne są również szczotki i masażery przystosowane właśnie do ulepszania elastyczności skóry.

Do masażu dotkniętych obszarów używaj szczotki z naturalnym włosiem. Poprawi to krążenie krwi i pobudzi węzły chłonne, zapewniając delikatne złuszczanie skóry. Najlepiej szczotkować rejony zaatakowane celulitem trzy razy w tygodniu przez pięć minut.

Czytaj więcej: Bezbolesne i bezpieczne usuwanie cellulitu – Skuteczny krem na cellulit

Regularne nawadnianie organizmu

Częste picie wody wpływa na gospodarkę całego organizmu oraz eliminuje toksyny i tłuszcz. Dzięki temu nawadnianie wpływa również na rozbijanie skórki pomarańczowej oraz wzmocnienie wiązań kolagenowych i tkanki łącznej obecnej w skórze. Optymalna ilość wody zalecana przez specjalistów wynosi około 3 litrów dziennie. Należy jednak pamiętać aby rozłożyć przyjmowanie napojów równomiernie w ciągu dnia, ponieważ zbyt szybkie picie dużych ilości spowoduje wypłukiwanie minerałów, niebezpieczne dla naszej równowagi elektrolitowej.

 

Trening cardio

Trening układu sercowo-naczyniowego pomaga spalać tłuszcz w całym ciele poprzez podwyższanie tętna i stymulację metabolizmu. Intensywne treningi cardio, takie jak bieganie, jazda na rowerze, wspinaczka górska, pływanie, aerobik, zumba lub taniec to największa broń w walce z celulitem. Ćwiczenia warto wykonywać w miarę możliwości codziennie lub co drugi dzień.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

+ 50 = 51