Depilacja laserem w Gdyni: czym jest Laser Vectus?

Rate this post

Jeden z najbardziej uporczywych problemów trapiących w życiu codziennym zarówno kobiety, jak i mężczyzn, to konieczność usuwania z różnych części ciała niepożądanego owłosienia. Istnieje bardzo wiele metod zmagania się z tą przypadłością, większość jednak nie gwarantuje długotrwałych efektów, zmuszając nas do częstych zabiegów kosmetycznych, co okazuje się dość niepraktyczne przy natłoku innych zajęć. Jeśli chcemy uzyskać rzeczywiście trwale gładką skórę, najlepszym rozwiązaniem będzie laserowe usuwanie owłosienia. 

Depilacja laserowa – na czym to polega?

Metoda ta od innych sposobów różni się przede wszystkim tym, że trwale likwiduje niechciane włoski, stąd coraz szersze zainteresowanie depilacją laserową. Zaletą jest nie tylko skuteczne usunięcie owłosienia – w przeciwieństwie do np. golenia maszynką czy depilatorem nie podrażniamy skóry, dzięki czemu nie pojawiają się na niej brzydkie, czerwone kropki, nic nas nie swędzi, a włoski nie wrastają pod naskórek. Można więc szczerze przyznać, że jest to wymarzony sposób dla każdej kobiety i każdego mężczyzny.

Jak to się odbywa? Do usuwania owłosienia wykorzystuje się wiązkę światła lasera, która parzy cebulkę włosa i uszkadza miejsce, gdzie znajdują się komórki macierzyste odpowiedzialne za ciągłe regenerowanie się owłosienia. Depilacja laserowa nie jest całkowicie bezbolesna – podczas zabiegu mogą pojawić się drobne niedogodności, jak mrowienie czy kłucie, co jednak nie powinno zniechęcać do tej metody.

Sprawdź szczegóły zabiegu: https://togethermagazyn.pl/laser-vectus-skuteczna-depilacja-laserowa-gdyni/

Czy każdy może poddać się laserowemu usuwaniu owłosienia?

Choć depilacja laserowa posiada bardzo wiele zalet, istnieje szereg przeciwwskazań, z którymi powinien zapoznać się każdy, kto myśli o tym zabiegu. Należą do nich m.in.:

 • opalona skóra;
 • ciąża;
 • wszelkie nowotwory;
 • infekcje bakteryjne, wirusowe lub grzybicze w miejscu, które chcemy poddać depilacji;
 • zażywanie leków światłouczulających (np. niektóre antybiotyki czy leki na depresję).

Warto również wiedzieć, że depilacja laserowa sprawdza się przede wszystkim u osób posiadających ciemne owłosienie. Dlatego najczęściej odradzało się ten zabieg w przypadku włosów rudych, siwych lub blond ze względu na małą skuteczność, jednak czuły laser Vectus poradzi sobie nawet z jasnymi włoskami.

Depilacja laserowa Gdynia: przed, w trakcie i po

Jeśli już zdecydujemy się na laserowe usuwanie owłosienia, musimy pamiętać o odpowiednim przygotowaniu. Może ono trwać nawet miesiąc, dlatego warto wcześniej wybrać się do lekarza wykonującego zabieg i skonsultować z nim wszelkie szczegóły. Do najważniejszych obowiązków pacjenta należą:

 • zaprzestanie depilacji co najmniej miesiąc przed zabiegiem;
 • rezygnacja z kuracji doustnej oraz maści z retinoidami;
 • odstawienie leków fototoksycznych i fotoalergicznych;
 • nieopalanie się kilka tygodni przed planowaną depilacją.

Jak wygląda sam zabieg? Na początku wykonuje się próbę laserową na skórze w celu sprawdzenia, jak reaguje na wiązkę światła lasera. Jeśli nie występują niepokojące skutki, można przystąpić do depilacji. Za pomocą dużej lub małej głowicy lekarz kieruje laser w określone miejsce. Naświetla kawałek po kawałku, by dotrzeć do każdego fragmentu skóry. W przypadku małych obszarów depilacja trwa zaledwie kilkanaście minut, jednak przy większych częściach ciała może przedłużyć się nawet do 2 godzin.

Trzeba wiedzieć, że nie wystarczy jeden zabieg, by uzyskać oczekiwane efekty. Włoski rosną bardzo nieregularnie, przez co nie da się usunąć wszystkich od razu. By na zawsze pozbyć się problemu, zaleca się powtarzanie depilacji laserowej średnio co 4-6 tygodni przez około pół roku, później zmniejsza się częstotliwość do jednego w ciągu roku.

Co należy zrobić po zabiegu? Przygotujmy się na to, że przez kilka dni widoczne będą skutki uboczne – obrzęki i zaczerwienienia. By chronić podrażnioną skórę, trzeba przede wszystkim unikać:

 • opalania się;
 • gorących kąpieli i sauny;
 • stosowania peelingów;
 • nakładania preparatów z zawartością alkoholu.

Zabieg możesz wykonać w Gdyni:

Vectus Gdynia Depilacja Laserowa
ul. Powstania Styczniowego 22/2a
81-519 Gdynia
Telefon: 58 506 64 94
https://vectusgdynia.pl

Zapisz się już dziś, by zyskać piękne i gładkie ciało!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

98 − 96 =