Prosaki. Problem skórny związany z sebum

Rate this post

Prosaki są powszechnym problemem skórnym, który prawdopodobnie dotknie każdego z nas. U podłoża ich powstawania leżą nieprawidłowości w wydzielaniu sebum – substancji łojowej pokrywającej naszą skórę. Konsekwencją tych zaburzeń jest jego gromadzenie się w obrębie naszego naskórka w postaci cyst retencyjnych, określanych właśnie popularnie jako prosaki na twarzy.

Usuwanie prosaków – zabiegi medycyny estetycznej.

Jeżeli na naszej twarzy pojawiają się te nieestetyczne zmiany, często szukamy domowych sposobów jak usunąć prosaki. Co, jednak jeśli te sprawdzone sposoby nie pomagają? Warto wtedy skorzystać z szerokiej oferty gabinetów medycyny estetycznej w kategorii usuwanie prosaków. Spośród najskuteczniejszych zabiegów można wymienić:

  • mikrodermabrazję diamentową,
  • peelingi chemiczne,
  • metody mechanicznego usuwania prosaków.

Prosaki pod oczami, prosaki na ustach – zabieg mikrodermabrazji diamentowej.

Mikrodermabrazja diamentowa jest zabieg polegającym na delikatnym, mechanicznym zdzieraniu wierzchniej, naskórkowej warstwy naszej skóry. W związku z tym, iż prosaki też lokalizują się w tym miejscu, również są usuwane. Prosaki pod oczami, prosaki na ustach czy prosaki na czole są jednymi z głównych wskazań do tego zabiegu. Metoda charakteryzuję się pełnym bezpieczeństwem i komfortem pacjenta.

Prosaki na twarzy – peelingi chemiczne.

Tutaj również, podobnie jak w poprzedniej metodzie usuwamy wierzchnią warstwę naszego naskórka, tyle że z wykorzystaniem kwasów organicznych. Metoda daję bardzo dobre efekty kosmetyczne, widoczne już w pierwszych minutach po zabiegu. Zabieg ma bardzo wysoki poziom bezpieczeństwa, a pacjent nie odczuwa żadnych negatywnych objawów podczas jego wykonywania. Na temat zabiegów na prosaki dowiesz się też na: https://clinicacosmetologica.pl/artykuly/prosaki/

Jak usunąć prosaki, które na naszej twarzy goszczą od dawna? – prosaki usuwane mechanicznie.

Prosaki stare, goszczące od dawna na naszej twarzy są duże trudniejsze do usunięcia niźli te świeże. W ich przypadku rekomendowaną metodą jest mechaniczne usuwanie. Zabieg polega na bardzo delikatnym nacięciu zmiany i równie delikatnym usunięciu jej zawartości. Nacięcie nie pozostawia żadnych widocznych śladów, a my znów możemy cieszyć się piękną skórą.

 

 

Artykuł powstał przy współpracy z medicorium.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

83 − 79 =