Prosaki są powszechnym problemem skórnym, który prawdopodobnie dotknie każdego z nas. U podłoża ich powstawania leżą nieprawidłowości w wydzielaniu sebum – substancji łojowej pokrywającej naszą skórę. Konsekwencją tych zaburzeń jest jego gromadzenie się w obrębie naszego naskórka w postaci cyst retencyjnych, określanych właśnie popularnie jako prosaki na twarzy.
Usuwanie prosaków – zabiegi medycyny estetycznej.
Jeżeli na naszej twarzy pojawiają się te nieestetyczne zmiany, często szukamy domowych sposobów jak usunąć prosaki. Co, jednak jeśli te sprawdzone sposoby nie pomagają? Warto wtedy skorzystać z szerokiej oferty gabinetów medycyny estetycznej w kategorii usuwanie prosaków. Spośród najskuteczniejszych zabiegów można wymienić:
- mikrodermabrazję diamentową,
- peelingi chemiczne,
- metody mechanicznego usuwania prosaków.
Prosaki pod oczami, prosaki na ustach – zabieg mikrodermabrazji diamentowej.
Mikrodermabrazja diamentowa jest zabieg polegającym na delikatnym, mechanicznym zdzieraniu wierzchniej, naskórkowej warstwy naszej skóry. W związku z tym, iż prosaki też lokalizują się w tym miejscu, również są usuwane. Prosaki pod oczami, prosaki na ustach czy prosaki na czole są jednymi z głównych wskazań do tego zabiegu. Metoda charakteryzuję się pełnym bezpieczeństwem i komfortem pacjenta.
Prosaki na twarzy – peelingi chemiczne.
Tutaj również, podobnie jak w poprzedniej metodzie usuwamy wierzchnią warstwę naszego naskórka, tyle że z wykorzystaniem kwasów organicznych. Metoda daję bardzo dobre efekty kosmetyczne, widoczne już w pierwszych minutach po zabiegu. Zabieg ma bardzo wysoki poziom bezpieczeństwa, a pacjent nie odczuwa żadnych negatywnych objawów podczas jego wykonywania. Na temat zabiegów na prosaki dowiesz się też na: https://clinicacosmetologica.pl/artykuly/prosaki/
Jak usunąć prosaki, które na naszej twarzy goszczą od dawna? – prosaki usuwane mechanicznie.
Prosaki stare, goszczące od dawna na naszej twarzy są duże trudniejsze do usunięcia niźli te świeże. W ich przypadku rekomendowaną metodą jest mechaniczne usuwanie. Zabieg polega na bardzo delikatnym nacięciu zmiany i równie delikatnym usunięciu jej zawartości. Nacięcie nie pozostawia żadnych widocznych śladów, a my znów możemy cieszyć się piękną skórą.
Artykuł powstał przy współpracy z medicorium.pl