3 metody walki z łysiną

Rate this post

Łysienie jest schorzeniem, które dotyczy większości mężczyzn w średnim wieku. Jak się jednak okazuje, coraz częściej również młodym mężczyznom wypadają włosy. Problem łysienia nie jest również zupełnie obcy kobietom. Warto jednak pamiętać, iż łysienie można skutecznie leczyć.

Kup odżywki do włosów

Niewątpliwie, jeśli zauważymy, że regularnie tracimy włosy, powinniśmy udać się do sklepu po odpowiednie odżywki. Czasami, na wizytę u lekarza zajmującego się łysieniem, czyli u trychologa – dermatologa trzeba czekać. Nie warto jednak zwlekać z podjęciem terapii, jak najszybciej należy zacząć używać odżywek.

Niewątpliwie, z reguły terapia przy użyciu tylko i wyłącznie odżywek nie jest na tyle skuteczna, aby mogła nas ominąć wizyta u lekarza. Tym nie mniej, nawet trycholog – dermatolog często zaleca stosowanie odżywek jako wsparcie dla leczenia łysienia.

Zobacz: Klinika Trychologiczna – Kompleksowe leczenie włosów – drTrycholog.pl

Odżywki, a także szampony na porost włosów charakteryzują się zawartością dużych ilości cynku, miedzi i siarki. Są to pierwiastki, które  nie tylko wpływają na porost włosów, lecz również wzmacniają te włosy, które jeszcze nie wypadły.

Leczenie łysienia tabletkami

Okazuje się, że leczenie łysienia może odbywać się nie tylko z zewnątrz, lecz również z wnętrza organizmu. Tabletki wspomagające porost włosów cieszą się całkiem dużą skutecznością.

Najczęściej, łysienie spowodowane jest działaniem pochodnej testosteronu, jaką jest dihydrotestosteron. Tabletki na łysienie, dzięki zawartości takich substancji jak na przykład finasteryd sprawiają, iż testosteron nie jest w stanie przekształcić się w szkodliwą pochodną. Dzięki temu, łysienie zostaje zahamowane.

Warto mieć na uwadze, iż wszystkie tabletki na łysienie, które rzeczywiście są skuteczne, dostępne są jedynie na receptę. Dlatego też, musi przepisać je trycholog – dermatolog, abyśmy mogli zacząć je stosować. Ponadto, trycholog – dermatolog powinien mieć nas pod stałą obserwacją w czasie kuracji tabletkami, gdyż mogą powodować one pewne skutki uboczne.

Zabiegi na porost włosów

Ostatnią bronią trychologa – dermatologa na łysienie są zabiegi. Stosuje się je, jeśli inne środki, takie jak wspomniane wcześniej odżywki i tabletki zawiodą. Warto jednak uspokoić w tym miejscu każdego pacjenta, że nawet jeśli zabieg nie zadziała, to jeszcze nie koniec walki z łysiną. Istnieją bowiem różne zabiegi na porost włosów, dlatego jeśli jeden zawiedzie, można przeprowadzić następny.

Mezoterapia sposobem na łysinę

Od pewnego czasu, bardzo często trycholog – dermatolog przeprowadza zabieg mezoterapii. Jest to zabieg, który znany jest przede wszystkim ze swojej skuteczności w redukowaniu zmarszczek. Jak się okazuje, ma on jednak o wiele więcej zastosowań. Jednym z nich jest leczenie łysienia.

Mezoterapia to zabieg stosunkowo prosty. Rozpoczyna się od nakłucia bezwłosej skóry na głowie i wstrzyknięcia do wnętrza mieszków włosowych substancji o właściwościach pobudzających je do pracy. Dzięki temu wzmaga się aktywność mieszka włosowego, co sprawia, że włosy zaczynają rosnąć.

Mezoterapia nie jest niestety zabiegiem jednorazowym. Ażeby rzeczywiście była skuteczna, trycholog – dermatolog musi powtórzyć zabieg co najmniej kilka razy. Łączy się to z dość dużym wydatkiem, jednak jest to dzisiaj prawdopodobnie najskuteczniejsza metoda leczenia łysienia.

Skuteczne leczenie łysienia

Leczenie łysienia wymaga od pacjenta dużej cierpliwości. Nie jest to bowiem terapia łatwa, ani tez błyskawiczna. Tym nie mniej, jeśli odpowiednio szybko zareagujemy i rozpoczniemy terapię u fachowca, jakim jest trycholog – dermatolog, efekty leczenia łysienia powinny nas zadowolić.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

34 − = 29