Sposoby na cellulit

Rate this post

Nieestetyczny cellulit to problem wielu kobiet. Walka z nim zazwyczaj zaczyna się wraz z nadejściem wiosny, kiedy coraz chętniej kobiety wkładają szorty, krótkie spódniczki i stroje kąpielowe.

Pytanie “jak się pozbyć cellulitu?” zadaje sobie sporo kobiet, a odpowiedź na to pytanie nie jest taka łatwa. Cellulit dotyka większość kobiet, bez względu na ich wagę. Może on dotykać także bardzo wysportowane kobiety. Przy odrobinie chęci i czasu można jednak z nim walczyć.

Sposoby na cellulit
Walka z cellulitem nie jest prosta, ale możliwa, a w tym celu można stosować różne specyfiki (np. krem antycellulitowy Vialise), a także domowe oraz profesjonalne zabiegi kosmetyczne. Z których korzystać najczęściej? Tak naprawdę nie ma jednoznacznej odpowiedzi na to pytanie, a wszystko zależy od preferencji, zawartości portfela i skłonności do powstawania blizn czy pękania naczynek.

Popularnością cieszy się mezoterapia igłowa pośladków i ud, która polega na wstrzykiwaniu pod skórę dwóch substancji – pierwsze poprawia krążenie, a druga poprawia spalanie tłuszczu. Jest to jednak zabieg dosyć nieprzyjemny i kosztowny, chociaż daje dobre efekty. Mezoterapie igłową można wykonać w prawie każdym gabinecie kosmetycznym, zabieg wraz z przygotowaniem do niego trwa kilkadziesiąt minut, powinien być regularnie powtarzany.

Innym sposobem na zwalczenie cellulitu jest trening próżniowy, który odbywa się w urządzeniach takich jak Vacu Well czy Vacu Traingin. Z takiego treningu można też korzystać w gabinetach kosmetycznych albo zakupi dosyć drogie urządzenie do użytku domowego. Podczas treningu próżniowego dolna część ciała zamykana jest w specjalnej kapsule, która zmienia ciśnienie. Podczas treningu wykonuje się ćwiczenia na rowerku, bieżni lub na stepperze przez kilkanaście minut. Trening nie jest cięższy od zwykłego treningu na tych urządzeniach, ale tkanki są lepiej ukrwione, a tłuszcz zostaje szybciej spalony.

Wybierz odpowiedni krem na cellulit!
Najprostszym sposobem walki z cellulitem jest stosowanie odpowiednich kremów. Niektóre z nich mają dodatkowo działanie rozgrzewające, co pozwala na lepsze wchłonięcie się składników aktywnych. Wybierając krem na cellulit, warto kierować się przede wszystkim składem, który powinien być naturalny i przyjazny dla skóry.

krem antycellulitowy vialisePrzed nałożeniem kremu antycellulitowego (np. kremu Vialise), dobrze jest wykonać krótki masaż lub szczotkowanie na sucho. Szczotkowanie na sucho wykonuje się specjalną szczotką do ciała, która pobudza mikrokrążenie, relaksuje i pomaga napiąć skórę.

Krem antycellulitowy należy nakładać codziennie rano i wieczorem, a tylko regularne stosowanie sprawia, że będzie on skuteczny. Efekty są widoczne już po kilku dniach regularnego stosowania, a po miesiącu można już mówić o znacznym poprawieniu stanu wizualnego skóry.

Nie bój się cellulitu
Chociaż cellulitu wygląda niezbyt atrakcyjnie, to tak naprawdę dotyka większość kobiet i nie ma powodu do tego, aby wstydzić się go i ukrywać. Jeżeli masz ochotę założyć krótkie szorty albo pójść na plażę to nie ma powodu ku temu, aby tego nie robić!

Czytaj również: http://redukcjacellulitu.pl/cellulit/cellulit-w-ciazy/

2 odpowiedzi do artykułu “Sposoby na cellulit

  1. Szekspirka

    Był ktoś już na tym treningu próżniowym na cellulit? Bardzo mnie ciekawi jak to działa, czy jest nieprzyjemne i jak długo trwa. No i oczywiście czy jest to sprawdzony sposób na cellulit, bo producenci oczywiście piszą, że super, ale wolę mieć info z pierwszej ręki od kobiety, która to stosowała. To jak, drogie panie, ktoś coś?

  2. Hanka

    Trzeba będzie spróbować tego kremu na cellulit, skoro wszędzie o nim dobrze piszą. Wielki koszt to nie jest, a w porównaniu z zabiegami to chyba z 10 razy tańszy, więc nie ma o czym mówić.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

9 + 1 =