Depilacja laserem – co i jak?

1/5 - (1 vote)

Depilacja laserem pozwala na pozbycie się zbędnego owłosienia raz na zawsze. Dlatego też jej popularność cały czas rośnie. Warto jednak pamiętać, że nie wszystkie lasery działają tak samo i są tak samo skuteczne. Każdy model ma bowiem inną długość fal, długość trwania impulsu czy średnicę promieniowania na skórę. W Polsce znana jest przede wszystkim depilacja technologią IPL. Ponadto depilacja laserem nie jest przeznaczona dla każdego. Przeciwwskazania do jej wykonania to m.in. ciąża i okres karmienia piersią, skaleczenia, cukrzyca, łuszczyca, bielactwo, nowotwory, a także świeża opalenizna.

Depilacja laserem nie jest skuteczna w przypadku osób zażywających leki światłouczulające, sterydy, antybiotyki czy stosujących kremy z retinolem czy kwasami owocowymi. Nie wolno również pić ziół takich jak nagietek czy dziurawiec. Na dobę przez zabiegiem zakazane jest też picie alkoholu. Skórę trzeba natomiast umyć łagodnym mydłem. Włosy można zgolić maszynką, ale pod żadnym pozorem nie wolno używać pęsety czy depilatora.

Włosów nie da się usunąć jednym zabiegiem. Rosną one bowiem w różnym tempie, a laser niszczy tylko te znajdujące się w fazie wzrostu. Dlatego też zabieg trzeba powtórzyć. Efektywność zależy także od typu lasera. W efekcie końcowym usunięte zostaje 80-90% włosów. Niektóre włosy pojawiają się bowiem później np. na skutek zmian w gospodarce hormonalnej organizmu. W takiej sytuacji wskazane są zabiegi utrwalające wykonywane po 2 latach od momentu ostatniej depilacji laserowej.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

75 − 73 =