Medycyna estetyczna w trosce o piękno i umysł

Rate this post

Skóra każdego z nas starzeje się. Wiemy o tym doskonale. Nie wszyscy jednak zdają sobie sprawę z tego, że proces starzenia się skóry rozpoczyna się już po ukończeniu osiemnastego roku życia. Czy proces ten da się zahamować? Niestety nie. Oczywiście, możemy opóźnić ten proces i go spowolnić poprzez stosowanie odpowiedniej, zbilansowanej diety, uprawiając sport oraz stosując kremy i zabiegi pielęgnacyjne. Jednak prędzej czy później każdego z nas czeka niemiła chwila, w której ujrzymy na naszym czole czy policzku pierwsze zmarszczki.

Dlaczego warto się odmłodzić?

XXI wiek sprawił, że większość z nas bardzo dobrze wie, że zdrowy i młody wygląd odgrywa niezwykle istotną rolę nie tylko w życiu prywatnym, ale również w zawodowym. Naprzeciw oczekiwaniom świadomych pacjentów wychodzi medycyna estetyczna. Lekarze dermatolodzy najczęściej polecają dwa zabiegi pozwalające na pozbycie się oznak starości, które są w stanie sprawić, że skóra na twarzy będzie wyglądała nie tylko estetycznie i gładko, ale również bardzo świeżo. Pierwszym z nich jest ostrzykiwanie kwasem hialuronowym a drugim wypełnianie zmarszczek botoksem.

Zabieg kwasem hialuronowym

Lekarze podkreślają, że wypełnianie zmarszczek kwasem hialuronowym wskazane jest w obrębie twarzy – w dolinie łez oraz w celu pozbycia się bruzd nosowo-wargowych. Są to newralgiczne miejsca u większości kobiet w wieku od 25 lat. Wypełnienie doliny łez kwasem hialuronowym oraz wypełnianie bruzd nosowo-wargowych kwasem hialuronowym przynosi natychmiastowe rezultaty. Na efekt nie musimy czekać nawet jednego dnia. Po wyjściu z gabinetu zabiegowego nasza skóra jest gładka i pozbawiona zmarszczek. Samo wypełnienie zmarszczek kwasem hialuronowym trwa od kilku do kilkunastu minut.

Wypełnianie zmarszczek kwasem hialuronowym jest zabiegiem bezpiecznym, czemu zawdzięcza swoją wciąż rosnącą popularność. Oczywiście istnieją przeciwwskazania do zastosowania zabiegu. Są to m.in. aktywna choroba nowotworowa, ciąża czy choroby autoimmunologiczne. Warto podkreślić, że ostrzykiwanie warto skonsultować z dermatologiem, który jako profesjonalista najlepiej oceni nie tylko konieczność poddania się zabiegowi, ale który również często wykonuje wypełnianie zmarszczek kwasem hialuronowym.

Kwas hialuronowy na zmarszczki stosowany jest zarówno przez młode 25-letnie kobiety, jak i przez panie w średnim wieku. W obu przypadkach oczekiwane rezultaty widoczne są natychmiastowo. Wypełnianie zmarszczek kwasem hialuronowym cieszy się jednak większą popularnością wśród najmłodszych pacjentek korzystających z cudów medycyny estetycznej.

Alternatywne zabiegi

Drugim zabiegiem, który możemy wykonać w ciągu kilku do kilkunastu minut jest ostrzykiwanie zmarszczek botoksem. Metoda ta stosowana jest najczęściej w przypadku zmarszczek poziomych na czole, tzw. lwiej zmarszczki oraz przy usuwaniu kurzych łapek. Botoks na zmarszczki działa po upływie kilku do kilkunastu dni i efekt jego działania jest widoczny przez około cztery do sześciu miesięcy. Warto wiedzieć, że regularne stosowanie toksyny botulinowej pozwala na zmniejszenie zmarszczek nawet w przypadku zaprzestania stosowania tego zabiegu.

Zarówno wypełnianie zmarszczek kwasem hialuronowym, jak i ostrzykiwanie botoksem są zabiegami, które powinny być wykonywane pod czujnym okiem dermatologa. Wypełnianie zmarszczek kwasem hialuronowym daje szybsze efekty niż botoks, jednak zabiegi te można ze sobą połączyć i zastosować różne rozwiązania dla poszczególnych części twarzy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

− 1 = 9