Depilacja woskiem

Rate this post

Depilacja woskiem jest obecnie jedną z najskuteczniejszych, a co za tym idzie najpopularniejszych metod usuwania owłosienia. Wiele proponowanych sposobów depilacji jest mniej efektownych i dzieje się tak głównie dlatego, że usuwają włos jedynie z powierzchni skóry, bez naruszania cebulki. Skuteczność depilacji woskiem polega na tym, że rozgrzany wosk dociera nieco głębiej w warstwę skóry, więc jest w stanie usunąć włos wraz z korzeniem. Tym sposobem odrastanie trwa dłużej, a włosy są rzadsze i zdecydowanie cieńsze.

Depilacja woskiem – jak wygląda zabieg

Do depilacjo woskiem konieczne jest przygotowanie gorące wosku. Rozsmarowuje się go na powierzchni ciała, po czym szybko należy przyłożyć do niego kawałek specjalnego materiału bądź papieru. Kiedy tylko wosk odpowiedni zastygnie, należy napiąć skórę dookoła i jednym szybkim ruchem zerwać materiał, przy czym należy pamiętać, by kierunek ruchu był przeciwny do kierunku wzrostu włosów. Depilacja woskiem może być wykonywana samodzielnie w domu, jednak nie jest to zabieg prosty, dlatego zaleca się wykonanie go profesjonalnie w salonach, tylko przez wykwalifikowanych kosmetologów. Włosy muszą być bowiem wyrywane pod kątem 40 stopni, z kolei materiał odpowiedni szybko oderwany tak, by nie uszkodzić skóry. Chcąc wykonywać depilacje woskiem w domu najlepiej sięgać po specjalne plastry z woskiem, chociaż zazwyczaj efekty nie są tak zadowalające jak w przypadku tych po zabiegu wykonanym w salonie kosmetologicznym. Jest to wynikiem tego, że plastry nie przyklejają się do skóry również dobrze, jak wosk rozgrzany w gabinecie, a co za tym idzie nie wszystkie włosy z depilowanego miejsca zostaną usunięte. Poza tym przy samodzielnym wykonywaniu depilacji woskiem w domu konieczne jest wykonanie testu na niewielkim fragmencie skóry, 48 godzin przed zabiegiem, co da pewność, że nie wystąpi na ciele żadna reakcja alergiczna.

Czytaj więcej: https://clinicacosmetologica.pl/zabieg/depilacja-woskiem/

Podobnie sprawa ma się, gdy klientki chcą pozbyć się niechcianego wąsika. Jest to jeden z tych rodzajów owłosienia, które kobiety pragną usunąć szybko i na tak długo, jak to możliwe. Sposobów na to jest wiele. Jeśli damski wąsik nie jest zbyt widoczny, można spróbować go wybielić. Problem pojawia się jednak przy bardziej uciążliwym owłosieniu. Dobrze sprawdza się wyrywanie włosów pęsetą, choć jest dość czasochłonny sposób, depilacja laserem, czy właśnie depilacja woskiem. Można ją oczywiście wykonać w domu, ale trzeba pamiętać, że skóra wokół ust jest delikatna i bardzo wrażliwa, dlatego bezpieczniej jest udać się do salonu kosmetologicznego, gdzie kosmetolog zrobi to skutecznie i profesjonalnie.

Zalety i wady depilacji woskiem

 

Wbrew pozorom depilacja woskiem nie należy ani do łatwych ani to szybkich zabiegów usuwania owłosienia. Mimo wszystko, kiedy już uda się za sprawą tej metody pozbyć włosów, nogi po takim zabiegu zachowują gładkość od 3 do 6 tygodni. To jedna z największych zalet zabiegu. Co więcej woskiem można równie skutecznie usuwać owłosienie z innych partii ciała, jak chociażby z rąk, twarzy, pleców, czy pach, a niekiedy klientki decydują się na depilację woskiem miejsc intymnych (bikini).

Niemniej jednak choć depilacja woskiem przynosi oczekiwane rezultaty, jak każdy zabieg posiada również wady:

  • zabieg jest bolesny i może uszkodzić skórę, szczególnie gdy wykonywany jest u osób ze skórą wrażliwą;
  • zabieg jest czasochłonny;
  • włosy muszą uzyskać długość przynajmniej 1 cm, by można było skutecznie usunąć go za pomocą wosku;
  • nie jest łatwy do wykonania samodzielnie w domu, z kolei wizyta u kosmetologa jest kosztowna;
  • nie zawsze uda się z pomocą wosku usunąć wszystkie włoski, przez co klientki są zmuszone dodatkowo korzystać z golarki.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

55 − 54 =