Zabiegi w salonie kosmetycznym

Rate this post

Korzystając z usług salonu kosmetycznego można mieć pewność, że wszystkie składniki wykorzystywane do zabiegów są starannie dobierane do specjalnie przygotowanych serum i masek dla uzyskania maksymalnych rezultatów. Zabiegi na ciało przeprowadzane są za pomocą naturalnych składników przeznaczonych do usuwania niechcianych komórek skóry, poprawy tekstury i odcienia skóry. Pozostawiając skórę miękką, elastyczną i nawilżoną.

Peelingi chemiczne i skóra

Peeling chemiczny to zabieg na twarz, który może poprawić wygląd skóry. W tym zabiegu na skórę nakłada się roztwór chemiczny, który sprawia, że skóra złuszcza się i ostatecznie się odkleja. Nowa skóra jest zwykle gładsza i mniej pomarszczona niż stara skóra.

Peelingi chemiczne można wykonywać na twarzy, szyi lub rękach. Mogą być używane do:

  • Leczenia zmarszczek spowodowanych uszkodzeniem słonecznym i starzeniem
  • Poprawienia wyglądu łagodnych blizn
  • Leczenia niektórych rodzajów trądziku
  • Zmniejszania plam starczych, piegów i ciemnych plam z powodu ciąży lub pigułek antykoncepcyjnych
  • Poprawienia wyglądu i dotyku skóry.

Obszary uszkodzeń słonecznych mogą ulec poprawie po peelingu chemicznym. Po peelingu chemicznym skóra jest tymczasowo bardziej wrażliwa na słońce, więc codziennie należy nanosić krem przeciwsłoneczny. Na etykiecie powinno znajdować się „szerokie spektrum”, co oznacza, że chroni przed promieniowaniem UVA i UVB. Powinien także być fizycznym filtrem przeciwsłonecznym i znajdować się powyżej SPF 30. Należy ograniczyć czas przebywania na słońcu, szczególnie w godzinach od 10 do 22 i zakładać czapkę z szerokim rondem.

Zobacz też: Salon kosmetyczny Gdańsk – Profesjonalna kosmetologia

Zwany także chemeksyfoliacją, peelingiem skóry właściwej. Jeżeli ktoś chciałby po prostu oderwać od skóry oznaki starzenia kosmetolodzy stosują peelingi chemiczne, aby to osiągnąć. Peeling chemiczny może zmniejszyć wiele objawów starzenia się skóry twarzy, rąk, szyi i klatki piersiowej. Peelingi chemiczne i kwasy kosmetyczne również leczą niektóre schorzenia skóry. W salonie kosmetycznym stosowane są peelingi chemiczne w leczeniu niektórych rodzajów trądziku i stanów, które powodują odbarwienie skóry.

Niezależnie od tego, czy ktoś decyduje się na taki zabieg na ciało, aby zmniejszyć oznaki starzenia lub leczyć chorobę skóry, może zobaczyć:

  • Mniej zmarszczek.
  • Bardziej równomierny kolor skóry.
  • Jaśniejszą cera.
  • Gładszą skóra.

Niektóre peelingi chemiczne wymagają stosowania przerw.

Zastosowanie: W salonie kosmetycznym profesjonaliści używają peelingów chemicznych do leczenia:

Kwasy kosmetyczne używane do wykonywania zabiegów w salonie kosmetycznych to: kwas glikowy o stężeniach 20% i 35%, kwas TCA, kwas migdałowy i kwas pirogronowy.

W salonie kosmetycznym klienci mogą korzystać z różnego rodzaju zabiegu na ciało i zabiegu na twarz. Oprócz wymienionych zabiegów dostępna jest także depilacja laserowa i depilacja woskiem.

Laserowe usuwanie włosów to coś więcej niż pozbywanie się niechcianych włosów. Jest to procedura medyczna, która wymaga szkolenia, i powinna być wykonywana przez profesjonalistów.  Jeśli ktoś planuje poddać się depilacji laserowej, powinien ograniczyć szarpanie, woskowanie i elektrolizę przez sześć tygodni przed rozpoczęciem leczenia. To, dlatego, że laser celuje w korzenie włosów, które są czasowo usuwane przez woskowanie lub wyrywanie.

Metoda depilacji laserowej pozwala na uszkodzenie macierzy włosa, co zapobiega jego odrastaniu. Laser używany w salonie kosmetycznym jest zupełnie bezpieczny dla człowieka i nie wpływa w żadnym stopniu na organizm. Zabiegi depilacji laserowej należy powtarzać, co 7-12 tygodni, jest to uzależnione od części ciała poddanej temu zabiegowi.

Natomiast depilacja woskiem zapewnia gładsze i trwalsze rezultaty, usuwając włosy z korzeniem, podczas gdy golenie tnie włosy tuż pod powierzchnią skóry, powodując kłujące uczucie po goleniu. Depilacja woskiem jest również zdrowsza, ponieważ zapewnia fizyczne złuszczanie, usuwając martwe komórki powierzchniowe. Innymi słowy, woskowanie zapewni i wygładzoną skórę. Kremy chemiczne usuwają włosy tuż pod powierzchnią skóry. Trzeba wiedzieć, że mogą być bardzo drażniące dla skóry, ponieważ krem może powodować palenie, jeśli zostanie zbyt długo pozostawiony na skórze.

Korzystając z wyżej wymienionych zabiegów można przy okazji skorzystać z manicure i/lub pedicure, dzięki czemu wizyta w salonie kosmetycznym będzie bardziej efektowna.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

80 − 79 =