Czy dieta i ćwiczenia redukują cellulit?

5/5 - (7 votes)

Cellulit jest to defekt kosmetyczny występujący na skórze i jak sama definicja wskazuje, jego występowanie nie jest pożądane. Nie dziwi zatem, że wiele kobiet zastanawia się jakie metody usuwania cellulitu pomogą im rozwiązać ten problem.

Vialise

Krem antycellulitowy

W internecie można natknąć się na diety wspomagające redukcję skórki pomarańczowej. Na rynku dostępnych jest wiele kremów antycellulitowych do stosowania w domu. Ponadto w wielu miejscach polecana jest aktywność fizyczna. Niestety wymienione wyżej metody nie cieszą się wysoką skutecznością. Nie dotykają one problemu w miejscu powstawania, dlatego powinny być raczej traktowane jako leczenie wspomagające, a nie jako główna terapia. Skuteczna likwidacja cellulitu wymaga znajomości mechanizmu powstawania problemu. Naukowo zostało udowodnione, że defekt, potocznie nazywany skórką pomarańczowa, jest depozytem grudek tłuszczowych otoczonych wodą i toksynami, które występują w tkance skórnej. Na ich powstanie ma wpływ zwiększona masa ciała, zaburzenia funkcjonowania układu krążenia oraz układu limfatycznego, a także zaburzenia hormonalne (więcej o tym tutaj: http://zwierciadlo.pl/moda-i-uroda/krem-na-cellulit-co-powinien-zawierac-idealny-kosmetyk-antycellulitowy).

Jak zwalczyć cellulit stosując profesjonalne zabiegi?

W salonach medycyny estetycznej dostępne są skuteczne zabiegi na cellulit, które są w stanie dotrzeć na odpowiednią głębokość tkanki skórnej i rozbić wodno-tłuszczowe depozyty. Niezwykle efektywnym działaniem oznacza się zabieg Maximus, który łączy w sobie dwa mechanizmy – falę radiową oraz dynamiczną aktywację mięśni. Odpowiednio silne bodźce docierają do tkanki tłuszczowej i wpływają na jej upłynnienie. Ponadto zabieg ten wpływa na zwiększoną syntezę włókien kolagenowych i sprężystych. Dzięki takiemu działaniu skóra staje się nie tylko gładka i pozbawiona nierówności, ale także jędrna i napięta.

Kolejnym zabiegiem o zbliżonym działaniu jest Pollogen Legend (również Venus Legacy). Jednak działa on na czterech poziomach – naskórka, skóry, tkanki tłuszczowej i mięśniowej. Efektem terapii jest zatem ujędrnienie skóry, likwidacja cellulitu oraz rozluźnienie tkanki mięśniowej.

Warto również zaznaczyć, że zabiegi kosmetyczne wykazują najwyższą skuteczność w początkowych etapach powstawania cellulitu, dlatego nie warto zwlekać i skontaktować się z profesjonalnym salonem jak najszybciej jest to możliwe.

Czy zabiegi kosmetyczne na cellulit są bezpieczne?

Wiele osób nie decyduje się na zabiegi na cellulit z obawy przez działaniami niepożądanymi. Należy zaznaczyć, że urządzenia stosowane w salonach kosmetologicznych posiadają odpowiednie atesty oraz są wielokrotnie sprawdzane pod kontem bezpieczeństwa. Ponadto wszystkie zabiegi charakteryzują się zerową inwazyjnością. To znaczy, że nie przerywają ciągłości naskórka i działają jedynie przez powierzchnie skóry. Sprawia to również, że są one bezbolesne, a wielu przypadkach charakteryzują się działaniem relaksacyjnym. Takie zabiegi na cellulit w Sopocie są wykonywane bardzo sprawnie.

W rozwianiu wszelkich wątpliwości i obaw pomoże Ci dyplomowany kosmetolog. Istnieje możliwość umówienia się na bezpłatną konsultację w salonie medycyny estetycznej, na której dobierana jest indywidualna terapia do twoich potrzeb. Specjalista przekaże również jak wyglądają określone zabiegi i w jakich przypadkach są przeciwwskazane. Dodatkowo doradzi jakie sposoby wspomagające mogą usprawnić proces leczenia i go przyśpieszyć.


Clinica Cosmetologica Sopot
ul. Haffnera 6 (Krzywy Domek, 1 piętro)
Rejestracja: +48 791 600 605

3 odpowiedzi do artykułu “Czy dieta i ćwiczenia redukują cellulit?

  1. Vira

    Oczywiście, że takie zabiegi są bezpieczne. Przecież każdy z tych sprzętów został dokładnie przetestowany.
    🙂
    Naprawdę nie ma się czego obawiać.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

− 4 = 2