Co jest dobre na zaparcia? Spróbuj zioła na zaparcia!

Rate this post

Wiele osób cierpi na zaparcia. Jeśli zdarza się to raz na jakiś czas, to nie ma problemu, gorzej, gdy taka dolegliwość występuje często. Jak sobie radzić w takich przypadkach? Nie od razu konieczna jest wizyta u lekarza.

Walkę z zaparciami należy rozpocząć od przyjrzenia się diecie. Zwykle zła dieta, z małą ilością błonnika, sprawia, że pojawiają się zaparcia. Jeśli do diety zostaną dodane produkty z błonnikiem, to problem zaparć się zmniejszy. Spore ilości błonnika zawierają warzywa i owoce, więc należy zwiększyć ich ilość w diecie. Można też dodawać do posiłków suplementy diety w postaci błonnika. Można je bez problemów kupić w sklepach. Przy zwiększeniu spożycia błonnika należy pamiętać, żeby sporo pić.

Oprócz zmiany diety warto też zastosować ziołolecznictwo na zaparcia. Powinny je stosować szczególnie osoby starsze, u których trawienie nie jest już tak sprawne. Także osoby, które mają siedzący tryb życia, powinny sięgać po takie preparaty. Apteki i sklepy oferują mnóstwo różnych preparatów na zaparcia. Jakie są najlepsze? Zależy od tego, czy będziemy jest stosować przez dłuższy czas, czy też jednorazowo. Jeśli zioła na zaparcia mają być stosowane przez czas krótki lub wręcz jednorazowo, to można zastosować np. korę kruszyny, która jest stosunkowo silnym preparatem. Nie tylko poprawia ona pracę jelita grubego, ale też wspomaga trawienie. Dobre będą też inne zioła, jak rzewień, szakłak amerykański czy senes. Pamiętać jednak trzeba, że powyższe zioła na zaparcia nie powinny być stosowane przez dłuższy czas. Powodują one zwolnienie pracy jelit, jelita się rozleniwiają i po dłuższym stosowaniu problem z zaparciami będzie jeszcze większy.

Kolejną grupą ziół, które pomogą przy oczyszczaniu z toksyn organizmu, to zioła wspomagające trawienie. Są to przeważnie zioła, które wykorzystujemy jako przyprawy. Kminek, majeranek, szałwia, anyż czy mięta powinny być często stosowane w diecie. Pomogą one w trawieniu, a ponadto nie dopuszczą do różnego rodzaju wzdęć czy niestrawności.

Przy korzystaniu z ziół należy pamiętać, że mogą one mieć skutki uboczne.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

72 − = 65