Domowe sposoby na astmę

Rate this post

Astma może w dużym stopniu utrudniać życie. Ataki tej choroby są często spowodowane niewłaściwym funkcjonowaniem układu odpornościowego, który nieprawidłowo reaguje na czynniki, takie jak alergeny, wysiłek fizyczny, a nawet zimne powietrze. Wiele osób szuka odpowiedzi na pytanie jak pozbyć się astmy. Są domowe sposoby, które pozwolą złagodzić objawy, a nawet całkowicie się ich pozbyć.

Klimat najbardziej korzystny dla astmatyków to ciepłe, suche powietrze pozbawione zanieczyszczeń. Na kondycję górnych dróg oddechowych korzystnie wpływa także zjonizowane powietrze, które można znaleźć głównie w nadmorskich miejscowościach, a także w tak zwanych grotach solnych. Dlatego warto wybrać wakacje w nadmorskiej miejscowości. Coraz częściej można również znaleźć sztuczne groty solne. Korzystanie z takich grot na pewno nie zaszkodzi, jednocześnie może zmniejszyć dolegliwości związane z astmą.

Dieta na astmę

Osoby cierpiące z powodu tej choroby powinny włączyć do swojej diety produkty zawierające witaminę B6, magnez, witaminę C oraz kwasy tłuszczowe omega-3. Większe dawki tych substancji znajdujące się w pożywieniu lub pochodzące z suplementów, zmniejszają ilość ataków astmy i sprawiają, że są one mniej dotkliwe. Jednocześnie z jadłospisu warto wykluczyć produkty, które mają silne działanie uczulające, czyli na przykład orzechy, czy mleko.

Każdy przypadek astmy jest inny. Oznacza to, że na ataki astmy u każdej osoby mogą wpływać różne czynniki. Warto dokładnie śledzić reakcje organizmu. Alergie, wysiłek fizyczny i emocjonalne napięcie należą do najczęstszych przyczyn dolegliwości. Jeśli ataki spowodowane są przez wysiłek fizyczny, warto stosować się do kilku zaleceń. Przede wszystkim należy unikać oddychania ustami, ponieważ będzie to podrażniało i wysuszało gardło.  Bieganie warto zamienić na pływanie, ponieważ jest to doskonały sport dla astmatyków – wysoka wilgotność powietrza doskonale chroni błonę śluzową gardła.

Kawa na astmę?

Domowy sposób na astmę to także kofeina. Ta substancja, którą można znaleźć w kawie, jest spokrewniana z substancjami chemicznymi, wykorzystywanymi do leczenia astmy i ma podobne działanie, powodujące rozkurczanie oskrzeli. W przypadku braku inhalatora, można wykorzystać tabletki z kofeiną lub wypić mocną kawę. Trzeba jednak pamiętać, że taką metodę należy stosować wyłącznie doraźnie.

Radzenie sobie z atakami astmy może stać się łatwiejsze również dzięki stosowaniu różnych ćwiczeń oddechowych. Istnieje wiele technik, które stosuje się w przypadku takich zaburzeń oddechowych. Systematyczne ćwiczenia mają ułatwić oddychanie i radzenie sobie w czasie ataków.

Domowe sposoby na astmę mogą okazać się bardzo pomocne, jeśli będą stosowane systematycznie.  Warto jednak pamiętać, że wykorzystywania takich metod nie oznacza, że można całkowicie zrezygnować z leczenia.

Odpowiedź do artykułu “Domowe sposoby na astmę

  1. Fazi

    Domowe sposoby na astmę to przede wszystkim zdrowe jedzenie. Nie trzeba żadnych superfoods i innych czary mary domorosłych blogerek, ale zdrowe odżywianie naprawdę pomaga na astmę i nie tylko. Także na generalne zwiększa zdrowie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

69 − 61 =