Jak wybrać dentystę?

Rate this post

Czy wizyta u dentysty musi kojarzyć nam się z bólem, traumą czy stresem? Czy naprawdę musimy traktować to jako nieprzyjemny obowiązek? Nie musi wcale tak być, gdyż dzisiaj dobry stomatolog w Gdańsku to nie tylko dobry fachowiec – dentysta, ale również dobry psycholog, który dobrze wie, co zrobić, żebyśmy podczas wizyty w gabinecie zapomnieli o stresie. Dobry dentysta to dziś już niemal codzienność. Strach przed dentystą to dziś już przeszłość. Wizyta u dentysty może być dziś niemal przyjemnością.

Jak wybrać dobrego stomatologa?

Dzisiejsza technika dentystyczna zrobiła ogromne postępy. Nowoczesne metody znieczulania, nowe materiały czy sprzęt sprawiają, że możemy zapomnieć dziś u bólu czy strachu przed dentystą. Żeby wybrać dobrego specjalistę warto poradzić się znajomych lub członków rodziny. Z pewnością będą mogli oni nam polecić jakąś pewną i sprawdzoną placówkę. Dodatkowo warto odwiedzić stronę internetową gabinetu stomatologicznego. Obecnie wszystkie poważne gabinety mają już swoją stronę www.

Możemy tam z łatwością sprawdzić co oferuje dany punkt. Czy lekarze stosują nowoczesne i przyjazne dla pacjentów zabiegi, na przykład sprawdzone metody znieczulenia.

Znieczulenie u dentysty

Minęły już czasy, gdy zabiegi znieczulające były zarezerwowane tylko dla wybranych usług. Obecnie znieczulenie u dentysty należy do standardowych czynności. Towarzyszy nawet stosunkowo prostym zabiegom, takim jak na przykład leczenie próchnicy, czyli popularne „borowanie”. Obecnie stosuje się następujące metody znieczulenia miejscowego:

  • znieczulenie powierzchniowe (stosuje się żele, aerozole czy specjalne plastry)
  • znieczulenie nasiękowe
  • znieczulenie nasiękowe
  • znieczulenie przewodowe
  • znieczulenie śródwięzadłowe
  • znieczulenie śródkostne

Wiele kobiet, które zaszły w ciążę rezygnuje z wizyt u dentysty podczas całego okresu ciąży. To błąd. Bez większego ryzyka można stosować znieczulenie u dentysty w ciąży. Ból zębów może być przecież nawet większym stresem dla matki i jednocześnie zagrożeniem dla dziecka, niż sama wizyta u dentysty i zabieg znieczulenia. Trzeba jednak pamiętać, że nie można stosować tego zabiegu w pierwszym trymestrze ciąży.  W przypadku kobiet w ciąży stosuje się znieczulenie, które nie obkurcza naczyń krwionośnych.

Dentysta dla dzieci

Stomatolog dziecięcy to bardzo odpowiedzialny zawód. Pierwsza wizyta malucha w gabinecie dentystycznym jest bardzo ważna. Dentysta dla dzieci to powinien być prawdziwy przyjaciel malucha. Jeśli dziecku dentysta będzie się kojarzył ze stresem i traumą może to niestety rzutować na całe jego życie. Dlatego bardzo ważne jest odpowiednie przygotowanie malucha do wizyty u dentysty. W wielu placówkach stosuje się nawet specjalne wizyty adaptacyjne i wydzielane są specjalne oddziały kierowane wyłącznie dla dzieci. Dzieci u dentysty mogą się dziś czuć jak niemal jak na placu zabaw!

Wybielanie zębów

Wybielanie zębów u dentysty to dziś jeden z najprostszych i najpopularniejszych zabiegów dentystycznych. Dokonamy go w niemal każdej dobrej placówce. Jest to zabieg całkowicie bezpieczny i bezbolesny. Ile kosztuje wybielanie zębów u dentysty? Koszt takiej usługi wyniesie około 500-100 zł za laserowe wybielanie dwóch łuków zębowych.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

+ 67 = 71