Henna do rzęs – ważne informacje o trwałości

Rate this post

Henna do rzęs dostępna jest w sklepach w postaci drobnego proszku, który miesza się z wodą utlenioną. Można ją otrzymać również w postaci kremu czy żelu. Przy zakupie warto zwrócić uwagę na skład proszku. Henna służy do barwienia m.in. rzęs, powstaje z suszonych i rozdrabnianych liści lawsonii bezbronnej rosnącej w postaci krzewu w klimacie tropikalnym Azji i Afryki. Zawarty w liściach barwnik, lawson, łączy się z obecną we włosach keratyną zmieniając ich kolor.

Henna do rzęs, jak działa?

Naturalna henna na rzęsy może być używana zarówno w gabinecie kosmetycznym, jak i w domu. To wygodny i prosty sposób farbowania rzęs, dający doskonały efekt głębi oka. Jeżeli zabieg ten wykonywany jest w domu samodzielnie po raz pierwszy, warto zrobić próbę alergiczną i w okolicach za uchem nanieść niewielką ilość henny. Zwłaszcza, że czasami producenci, starając się urozmaicić gamę kolorystyczną henny dodając do niej różne substancje barwiące.

Henna rzęs, jak ją wykonać?

Na każdym opakowaniu zakupionej henny znajduje się opis jej użytkowania, najlepiej jest trzymać się przedstawionych tam środków i zasad ostrożności. Malowanie rzęs henną należy zacząć od posmarowania obszaru powieki  wazeliną. Natomiast pod dolne rzęsy należy położyć wacik, smarując go też z odwrotnej strony wazeliną lub tłustym kremem, by dobrze się trzymał a henna nie zabarwiła skóry.

Następnie na rzęsy należy położyć dość grubą warstwą rozrobioną wodą utlenioną hennę. Preparat musi być gęsty, tak aby się nie osypywał i nie spływał z oczu. W zależności od opisu producenta, hennę na rzęsach trzyma się od 5 do 10 minut. Po upływie tego czasu hennę należy zmyć ciepłą wodą. Efekt takiego farbowania na rzęsach utrzymuje się każdorazowo ok 4 tygodni. Ponieważ henna nie jest szkodliwa dla rzęs, można ten zabieg powtarzać wielokrotnie.

Inne zabiegi na twarz

Warto o siebie zadbać. Czasami nie wiadomo jednak, jaki zabieg na twarz i ciało będzie dla nas najlepszy.

Warto wtedy skonsultować się ze specjalistą, który dobierze odpowiedni zabieg do naszych potrzeb. Już teraz specjaliści w Gdyni czekają, by udzielić ci darmowych konsultacji – umów się na wizytę!

Clinica Cosmetologica Gdynia
ul. Powstania Styczniowego 22/2
81-519 Gdynia
tel. +48 791 600 607
[email protected]
https://clinicacosmetologica.pl/gdynia/

3 odpowiedzi do artykułu “Henna do rzęs – ważne informacje o trwałości

  1. aleksandra

    Bardzo przydatne informacje, dawno nie korzystałam z tego zabiegu. Myślę, że skusze się na wizyte u kosmetyczki.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

− 1 = 2