Jak przeczyścić organizm?

Rate this post

Nasz organizm działa jak maszyna. Każdy element musi sprawnie działać, aby całość odpowiednio funkcjonowała. Jednak jak maszyna co jakiś czas potrzebuje renowacji, by dłużej działać, tak i organizm wymaga regularnego przeglądu i oczyszczenia dla zachowania zdrowia.

Przyczyny zanieczyszczeń

Współczesna kuchnia nie należy do najzdrowszych. Fast foody, pełno chemicznych substancji i nawozów w produktach, które powinny być zdrowe, sprawiają, że nasz układ pokarmowy zostaje obciążony i poważnie zanieczyszczony (więcej tutaj). A to wpływa nie tylko na samopoczucie, ale i na zdrowie. Objawami zanieczyszczenia organizmu mogą być: trądzik, osłabienie, senność, brak sił, ospałość. Toksyny krążące wewnątrz nas mogą prowadzić do obciążenia, a w rezultacie do chorób jelit, wątroby, żołądka, czy trzustki. Dlatego tak ważne jest, by co jakiś czas się ich pozbyć.

Zdrowie na talerzu

Skoro to takie ważne, w takim razie jak przeczyścić organizm? Najlepiej i najłatwiej prawidłową dietą. Stosując odpowiednie produkty i zasady, tak naprawdę możemy oczyszczać swoje ciało każdego dnia. Domowy sposób na pozbycie się kamieni kałowych jest bardzo skuteczny. Trzeba po prostu wiedzieć, co i jak przyrządzać. Po wstaniu z łóżka warto na czczo wypić ciepłą wodę z cytryną, która wpłynie pobudzająco i oczyszczająco na układ trawienny. Komponując posiłki, trzeba pamiętać, które produkty pomogą nam w pozbyciu się toksyn. Należy jedynie pamiętać, by owoce spożywać do godzin popołudniowych, ponieważ zjedzone na wieczór lub na noc powodują procesy gnilne w jelitach. Jeśli szukamy odpowiedzi, jak przeczyścić organizm, sięgnijmy po: owoc granatu, sałatkę z rukolą, jabłka, białą kapustę, awokado, borówki, kalafior, buraki czerwone, arbuza. Doprawiajmy potrawy czosnkiem, dodajmy do nich algi, trawę pszeniczną, migdały, imbir, zieloną pietruszkę, siemię lniane. Jedną z najważniejszych kwestii jest odpowiednie nawodnienie organizmu poprzez picie dużej ilości wody oraz zielonej herbaty. Dziennie powinniśmy wypijać minimum 2 l zdrowych napojów, głównie wody źródlanej.

Stosując się do powyższych zasad, szybko osiągniemy upragnione rezultaty i będziemy cieszyć się nie tylko oczyszczonym organizmem, ale przede wszystkim zdrowiem i dobrym samopoczuciem.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

16 − 6 =