Najlepsze diety oczyszczające organizm

Rate this post

Nie da się ukryć, że nie dbamy zbytnio o swoje zdrowie. Niewłaściwy sposób odżywania, brak jakiejkolwiek aktywności fizycznej, a nawet zanieczyszczenie środowiska, wszystko to sprawia, że w naszym organizmie odkładają się niebezpieczne dla zdrowia toksyny. Jedząc niezdrowe rzeczy wiemy, że nasze narządy źle pracują. Profilaktyka oczyszczania w jelicie grubym, wątrobie jest bardzo ważna. Pierwsze objawy, które natychmiast powinny wzbudzić niepokój, to narastające uczucie zmęczenie, ciągły brak energii czy problemy z koncentracją (więcej o tym na FibraVitale.pl.

Toksyny niekorzystnie wpływają również na wygląd zewnętrzny, cera staje się szara i ziemista, a włosy kruche i łamliwe. Można temu jednak skutecznie przeciwdziałać, a niezwykle pomocne w tym celu są odpowiednie diety oczyszczające organizm (po więcej informacji w tym temacie udajcie się tutaj – http://portalalergologiczny.pl/artykuly/ziola-sposobem-uczucie-ciezkosci/). W internecie możemy znaleźć wiele ich przykładów, ale lepszym rozwiązaniem będzie skorzystanie z porad lekarza lub profesjonalnego dietetyka, którzy właściwie ułożą nasz codzienny jadłospis. Przysłowie mówi, że jesteśmy tym, co jemy i dlatego tradycyjna polska kuchnia, pełna tłustych i ciężkostrawnych potraw, tak bardzo szkodzi zdrowiu. Ważne więc jest, aby dobierać w diecie produkty odciążające układ pokarmowy oraz ułatwiające trawienie i przyspieszające metabolizm. Najważniejsze będzie wprowadzenie do jadłospisu dużej ilości owoców i warzyw, które świetnie działają na niestrawność żołądka. Szczególnie polecane są np. brokuły. Zawierają one mnóstwo antyoksydantów, wspomagających eliminację toksyn poprzez przekształcanie ich w substancje łatwe do wydalenia.

Nawet z pozoru pospolite buraki, mają zbawienny wpływ na nasz organizm. Mają właściwości oczyszczające krew, nerki oraz wątrobę, ponadto eliminują z układu pokarmowego wszelkie niebezpieczne bakterie i inne szkodliwe drobnoustroje. Warto pamiętać, że najlepsze i naprawdę skuteczne diety oczyszczające organizm powinny uwzględniać również przyprawy takie, jak czosnek, imbir czy cynamon. Wspomagają one pracę wątroby, najważniejszego organu eliminującego toksyny, a czosnek pomaga usuwać metale ciężkie, pestycydy i zapobiega namnażaniu się bakterii. Cynamon oprócz tego reguluje pracę nerek i ma właściwości detoksykujące polegające na przeciwdziałaniu zlepianiu się czerwonych krwinek, dzięki czemu organizm jest lepiej dotleniony.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

18 + = 28