Jak wygrać walkę z bliznami potrądzikowymi?

Rate this post

Częstokroć kiedy nawet już ktoś wygra walkę z problemem, na twarzy zostają bardzo brzydkie pamiątki – blizny potrądzikowe. Przebarwienia na twarzy mają różną intensywność, a także strukturę, co jest zależne od rodzaju i nasilenia trądziku, z jakim zmagała się dana osoba. Z problemem tym walczy wielu ludzi w różnym wieku. Istnieje jednak kilka sposobów, dzięki którym można pozbyć się przebarwień oraz blizn potrądzikowych raz na zawsze.

Pierwszą metodą, na którą zwrócimy uwagę jest laserowe usuwanie blizn. Zabieg taki można wykonać w profesjonalnych zakładach/klinikach dermatologicznych, a także u dobrych kosmetyczek. Niestety nie da się jednoznacznie określić ile kosztuje usuwanie blizn w ten sposób. Cena takiego zabiegu waha się od 100 do około 1300zł. Ponadto warto pamiętać, że leczenie blizn jest powolnym procesem, do którego ukończenia potrzeba cierpliwości. W związku z tym, laserowe usuwanie przebarwień na twarzy ma sens z reguły tylko wtedy, jeśli powtórzy się je kilkukrotnie. Niemniej jednak redukcja blizn tą metodą przynosi widoczne rezultaty już po pierwszej wizycie. Należy jednak pamiętać, że nie jest to zabieg, na którym warto oszczędzać. Nie warto eksperymentować ani ryzykować przy takich zabiegach – twarz mamy tylko jedną.

W świecie dermatologii jest oczywiście wiele sposobów na usuwanie blizn potrądzikowych. U niektórych ludzi problem nie jest na tyle ciężki, aby decydować się od razu na zabieg laserowy – do wyboru są inne nieinwazyjne i tanie zabiegi na trądzik.

Dosyć popularne stało się na przykład stosowanie okładów z ziół lub warzyw. Świetnie sprawują się na przykład okłady z odwaru z fiołka lub z plastrów świeżego ogórka. Oczywiście przed zastosowaniem danej metody warto skonsultować się ze specjalistą.

Oczywiście istnieją jeszcze inne warte uwagi zabiegi i metody na trądzik oraz przebarwienia potrądzikowe. Warto zwrócić uwagę przede wszystkim na wysokiej jakości maści. Dobrze jest, jeśli maść na blizny po trądziku ma w swoim składzie na przykład masę perłową. Środek taki działa zmiękczająco oraz wygładzająco na stwardniałą oraz przerośniętą tkankę blizn.

Wygranie walki z trądzikiem nie należy do najprostszych zadań. Jest to jednak jak najbardziej wykonalne, o czym przekonałem się 'na własnej skórze’. Sam stosowałem sposoby leczenia, które opisałem w tym artykule. Jestem pewien, że pomogłem Ci dowiedzieć się jak się pozbyć blizn po trądziku, tak by wyjść z tego z twarzą!

10 odpowiedzi do artykułu “Jak wygrać walkę z bliznami potrądzikowymi?

 1. Natalia

  Według mnie na przebarwienia po trądziku dobrze działają peelingi chemiczne a na blizny zabieg usuwania laserowego.

 2. Tola

  Mi najbardziej na przebarwienia po trądziku pomogły peelingi, z laserowego nie musiałam korzystać, gdyż miałam lekkie przebarwienia.

 3. Zosia

  Pare lat temu na blizny po trądziku skorzystałam z usuwania laserem. Bardzo podobał mi sie stan mojej twarzy, polecam zabieg.

 4. Dominika P Autor

  Nie ma lepszej metody niż laserowe usuwanie blizn po trądziku:) Kiedyś również próbowałam peelingów, ale nie nie przyniosły one żadnych efektów, być może zbyt krótko z nich korzystałam, ale nie do cierpliwych nie należę i wybrałam zabieg laserowy.

 5. Amelia Autor

  Byłam na takim zabiegu laserowym usuwania blizn po trądziku w Clinica Cosmetologica. Zabieg wykonano urządzeniem Pollogen Legend. Zestaw zabiegów i urządzenie specjalnie dobrano do mojego przypadku:). Wystarczyły 4 zabiegi i po bliznach trądzikowych nie było ani śladu.

 6. Kinia Autor

  U mnie w rodzinie trądzik to normalnie choroba genetyczna. Ciągle walczę z trądzikiem. Codziennie smaruje się kremami, mam specjalną dietę, staram się aby moja twarz nie miała styczności z ciałami obcymi 😀 i na chwilę obecną mogę powiedzieć, że jest nieźle:) Ciekawe czy zostaną jakieś blizny potrądzikowe..

 7. Nita Autor

  Ja natomiast miałam lekkie przebarwienia skóry i zabieg miałam wykonywany za pomocą urządzenia Dermapen. Starałam się aby zabieg był przeprowadzany w piątki, ponieważ kosmetolog zaleca dwa dni przerwy w pracy. Ogólnie to mogę polecić:)

 8. Kamila Autor

  W artykule przedstawiono parę domowych sposobów, które mi w żaden sposób nie pomogły 😀 Po moich niepowodzeniach zdecydowałam się na laserowe usuwanie blizn po trądziku i to był najskuteczniejszy i najszybszy sposób 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

+ 32 = 37