Jak zwalczyć objawy trądziku różowatego?

Rate this post

Trądzik różowaty to powszechna choroba skóry dotykająca zazwyczaj osoby między 20 a 30 rokiem życia. Liczne czerwone plamy oraz wypryski na twarzy, często stanowią przyczynę kompleksów i utrudniają codzienną pielęgnacje skóry.

Trądzik u dorosłych może charakteryzować się różnym przebiegiem, niemniej jednak w większości przypadków jego leczenie wymaga zastosowania profesjonalnych metod.

Trądzik różowany POCZĄTKI I OBJAWY

Początek niniejszego problemu stanowi pojawienie się tendencji naczynek do ich znacznego rozszerzania się i w konsekwencji pękania.

Wśród najpowszechniejszych objawów choroby możemy wyróżnić:

 • Czerwone plamy na twarzy;
 • Wyraźne zaczerwienienie;
 • Świąd i pieczenie skóry;
 • Krostki i grudki.

Trądzik Różowaty LECZENIE

Tradycyjne leczenie powyższych objawów zazwyczaj nie przynosi oczekiwanych efektów. Wszelkiego rodzaju maści oraz kosmetyki do pielęgnacji mogą jedynie złagodzić zaczerwienienie twarzy, ale nie są w stanie wyeliminować przyczyny problemu.

Na szczęście wraz z rozwojem metod medycyny estetycznej i kosmetologii, powstało wiele nowych technik eliminacji niniejszego problemu, które sprawiają, że czerwona twarz i liczne wypryski znikają raz na zawsze.

Wśród niniejszych metod możemy wyróżnić:

 • Peeling kawitacyjny

Technikę głębokiego oczyszczania twarzy przy pomocy ultradźwięków, która skutecznie usuwa zarówno drobne wągry, jak i głębokie zaskórniki, pobudzając jednocześnie skórę do jej efektywnej regeneracji.

 • Leczenie laserem VariLite

Zabieg eliminowania objawów trądziku różowatego przy pomocy lasera diodowego, który skutecznie obkurcza i zamyka naczynka krwionośne redukując tym samym przyczynę niniejszego problemu.

 • Leczenie laserem Harmony XL DYE-VL

 Zabieg polegający na pogrzaniu rozszerzonych naczynek przy pomocy wiązki lasera. Niniejsza technika jest całkowicie bezpieczna i pozwala na trwałe usunięcie objawów związanych z występowaniem trądziku różowatego.

Efekty działania powyższych metod są widoczne już po pierwszym zabiegu i w odróżnieniu od innych technik leczenia trądziku różowatego, jako jedyne pozwalają na eliminację przyczyn niniejszego problemu.

4 odpowiedzi do artykułu “Jak zwalczyć objawy trądziku różowatego?

 1. estella331

  Z trądzikiem różowatym zmagam się prawie od 6 lat. Głównie korzystam z domowych specyfików, ale przynoszą marne efekty.. Zastanowię się nad wykonaniem peelingu kawitacyjnego.

 2. MirkaDD

  U mnie trądzik to genetyczna choroba. Mam wysypane całe policzki ty gównem. Od 4 miesięcy stosuję jakiś specjalny krem na trądzik różowaty, ale efekty są słabe. Myślę, że kiedyś również skorzystam z jakiegoś zabiegu na trądzik różowaty.

 3. duśkA

  Podobnie jak wy również przez los zostałam obdarzona trądzikiem różowatym. Ja też stosowałam już różne metody i efektów brak. Ostatnio zapisałam się na terapię laserową do kliniki medycyny estetycznej Clinica Cosmetologica. Aktualnie jestem już po 4 zabiegu i moja twarz nie jest już taka czerwona i powoli zaczyna wracać do normy 😀

 4. poupa

  Warto zainteresować się tą laseroterapią. Słyszałam, że jest bardzo skuteczna w walce z trądzikiem różowatym. Na internecie jest dużo pozytywnych opinii na jej temat, więc myślę, że warto spróbować.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

90 − = 81