Krew w spermie

Rate this post

 Prowadzenie życia seksualnego może wiązać się z ryzykiem zarówno dla mężczyzn, jak i kobiet. Krew w spermie jest objawem, który wywołuje ogromny niepokój. Osoba, u której wystąpił objaw nie powinna ulegać panice, lecz poznać rzetelne informacje na tematów powodów jego występowania oraz sposobów leczenia – w szczególności, jeżeli musimy się z nim zmagać regularnie.

Krew w spermie – jakie mogą być przyczyny?

Przyczyny występowania krwi we spermie mogą być różne i są wśród nich między innymi wypadki z uszkodzeniem ciała. W większości przypadków jednak objawem choroby wenerycznej. O zarażenie chorobami tego rodzaju szczególnie łatwo jeżeli uprawiamy seks z wieloma partnerami, zaniedbując użycia prezerwatywy. Oczywiście najlepszym sposobem na uniknięcie tego rodzaju dolegliwości jest pamiętanie o zabezpieczeniu, jednak jeżeli już zdarzyło się zaniedbanie, poddanie się testom na występowanie chorób wenerycznych staje się koniecznością. Krew w spermie może być objawem kilku różnych chorób wenerycznych, wśród których są między innymi rzeżączka, chlamydioza, zakażenie Streptococcus agalactiae i opryszczka. Każda z nich powoduje objawy, które wychodzą poza występowanie krwi we spermie, wśród których są między innymi stany zapalne narządu płciowego, niepłodność oraz nieprzyjemne zmiany skórne. Warto wiedzieć o tym, że chlamydioza jest zagrożeniem dla potomstwa, ponieważ zostać przekazana dziecku w trakcie porodu, co grozi zapaleniem płuc oraz infekcją oczu – to pokazuje, że skutki zakażenia chorobami wenerycznymi mogą być długofalowe.

Więcej: https://drwenerolog.pl/objawy/krew-w-nasieniu/

Na szczęście istnieje wiele możliwości, by zbadać się na występowanie chorób wenerycznych w sposób precyzyjny i dyskretny. Warto skorzystać z testów oferowanych przez Lifemedica, które można zamówić za pośrednictwem strony drwenerolog.pl. Lifemedica to znajdujący się w Gdańsku ośrodek kierowany przez specjalistę dermatologa-wenerologa dr n. med. Igora Michajłowskiego oferujący szeroką gamę testów na wszystkie najpowszechniejsze choroby weneryczne. Lifemedica wykonuje badania za pomocą reakcji łańcuchowej polimerazy (PCR), metody która charakteryzuje się ogromną czułością i swoistością. Dzięki temu można z całą pewnością stwierdzić, czy choroba weneryczna rzeczywiście występuje u klienta. Wczesne wykrycie choroby umożliwia skuteczne leczenie, dzięki czemu można uniknąć poważniejszych powikłań.

Istnieje możliwość wysłania próbek do laboratorium drogą pocztową i otrzymania wyników tym samym kanałem. Podejrzenie występowania choroby wenerycznej może wywoływać duży stres, a także jest wstydliwym tematem, dlatego Lifemedica dba zarówno o poufność danych, jak i jednoznaczność otrzymywanych wyników, dzięki czemu klienci mogą poczuć się pewnie. Chociaż placówka znajduje się w Gdańsku, dzięki korespondencyjnej metodzie przeprowadzania testów, osoby z całej Polski mogą dzięki niej w możliwie bezstresowy sposób sprawdzić stan swojego zdrowia intymnego.

2 odpowiedzi do artykułu “Krew w spermie

  1. Werner

    Wszystkim się wydaje, że jak pojawia się krew w spermie to jest jakiś koniec świata i już nic gorszego się stać nie może. A tymczasem prawda jest taka, że to nie musi być groźne, ale dla własnego spokoju lepiej iść do wenerologa albo urologa i zbadać się jak trzeba.

  2. Remigiusz

    Zapalenie płuc poprzez chlamydię – pokażcie mi lekarza, który wie o takich rzeczach. Nie mówię, że wszyscy, ale większość lekarzy zawsze idzie na łatwiznę i zakłada najprostsze rozwiązanie, a nie łączy chorób tak szeroko, mimo że z większości badań wynika, że właśnie tak coraz częściej jest.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

+ 48 = 52