Laser do depilacji Vectus kontra Light Sheer

Rate this post

Wielu pacjentów decydujących się na depilacje laserowa zastanawia się jakie urządzenie wybrać. Większość z nich nie ma jednak profesjonalnej wiedzy na ten temat, nie jest więc w stanie ocenić ich jakości oraz bezpieczeństwa przeprowadzanych zabiegów. Poniższy artykuł szczegółowo przedstawia podobieństwa i różnice między laseremlight sheer i nowocześniejszym urządzeniem Vectus.

Oba lasery wyprodukowane zostały przez amerykańską firmę Palomar Medical Technologies. Depilacja laserowa Light Sheeristnieje od 15 lat. Ta doskonała technologia zapewnia pacjentom wysoki standard i komfort. 10 lat temu naukowcy opracowali nowocześniejsze urządzenie jakim jest laser Vectus. To zdecydowanie bardziej udoskonalona i innowacyjna wersja swojego poprzednika stworzona przez tą samą firmę Palomar Medical Technologies.

Omawiając lasery diodowe warto podkreślić, że ich celem jest trwała depilacja. Oba urządzenia zapewniają bezpieczne usuwanie owłosienia laserem. Poniżej zamieszczam kilka informacji i wskazówek, z którymi powinien zapoznać się pacjent przed wyborem odpowiedniego dla siebie urządzenia. Trzeba też napisać o darmowych konsultacjach, które są coraz bardziej popularne (więcej o nich tu – https://depilacjavectus.pl/darmowe-konsultacje/).

Bezpieczeństwo i skuteczność

Depilacja laserowa przy użyciu urządzenia Vectus jest o wiele bezpieczniejsza niż w przypadku jej poprzednika. Wszystko za sprawą nowoczesnego czytnika melaniny Skintel. Dzięki niemu możliwy jest pomiar poziomu barwnika melaniny w skórze. Zczytany przy pomocy czytnika parametr przekazywany jest do urządzenia, który na jego podstawie dobiera indywidualną, odpowiednią, maksymalną i jednocześnie bezpieczną moc zabiegu. Przy pomocy systemu Skintel tylko laser Vectus idealnie dobiera parametry do niepowtarzalnych cech skóry każdego człowieka. Z kolei w przypadku laseru Light Sheer konieczne jest ręczne ustawianie parametrów przez kosmetologa na postawie naocznej oceny skóry klienta. Wiąże się to z mniejszą dokładnością i możliwością ewentualnej pomyłki poprzez dobranie zbyt dużej lub zbyt małej mocy. Za duża moc powoduje bolesne oparzenia po depilacji laserowej, z kolei za mała może zmniejszyć skuteczność wykonanego zabiegu. Depilacja laserowa Vectus eliminuje skutki uboczne. Co więcej, laserowa depilacja przy użyciu urządzenia Vectus jest o wiele bardziej skuteczniejsza i efektywniejsza. Wynika to między innymi z odpowiedniego rozłożenia diod w głowicy, dzięki którym usuwanych jest więcej włosów na skórze i zabieg jest znacznie dokładniejszy.

Komfort i szybkość

Omawiając usuwanie włosów laserem nie sposób pominąć faktu, że zabieg trwa znacznie krócej przy użyciu nowoczesnego urządzenia Vectus. Wszystko to za sprawą 3 trybów pracy głowicy. Dzięki temu kosmetolog może dobrać tempo wykonywania strzałów indywidualnie do pacjenta. Komfort zapewnia klientom system Advanced Contact Cooling który odpowiada za chłodzenie ciała zarówno przed, w trakcie jak i po strzale lasera Vectus. Zmniejsza to o wiele ból odczuwany przez pacjentów. Z kolei w laserze Light Sheer kontrola temperatury ciała następuje tylko przed i po impulsie.

Depilacja laserowa koszt

Koszt depilacji laserowej uzależniony jest od miejsc, które chcemy poddać zabiegowi. Ze względu na większy komfort i bezpieczeństwo laserowa depilacja cena Vectus jest droższa od usuwania owłosienia przy pomocy Light Sheer. Wacha się ona od 150 do nawet 1000 złotych. Najdroższe jest usuwanie owłosienia w okolicach nóg, gdzie ceny są powyżej 300 złotych. Szczegółowe informacje można poznać wpisując w wyszukiwarkę frazy depilacja laserowa cena.

Czy depilacja laserowa boli?

Wielu klientów zastanawia się nad tym, czy zabiegi są bolesne. Opinie pacjentów wskazują na to, że zabiegi te nie należą do najprzyjemniejszych. Są osoby, które odczuwały ból jak i takie, których zabieg w ogóle nie bolał. Większość pacjentów czuła delikatne ukłucie, które przypomina wyrywanie włosów podczas regulacji brwi. Jednak ból to indywidualna kwestia, ponieważ każdy człowiek jest inny i ma inny próg wrażliwości. Warto spróbować i przekonać się, jak to będzie u każdego z nas.

Depilacja laserowa jak się przygotować?

Decydując się na zabieg warto dzień przed ogolić włosy i posmarować ciało kremem. Włosy przez noc delikatnie odrosną co umożliwi laserowi skuteczniejsze działanie. Dokładniejsze posmarowanie gwarantuje że zabieg będzie bezbolesny.

Depilacja laserowa ile zabiegów jest potrzebnych?

Zazwyczaj aby całkowicie usunąć owłosienie potrzebne są 3 do 5 zabiegów najlepiej w odstępach od 4 do 12 tygodni. Wynika to z tego, że włosy ludzkie nie rosną równocześnie, a podczas laserowej depilacji można usunąć tylko te, które w danym momencie są w fasie wzrostu. Pozostałe odrastają później, dlatego aby usunąć wszystkie włosy potrzebna jest cała seria zabiegów.

Depilacja laserowa skutki uboczne

Powikłania po zabiegach depilacji zdarzają się bardzo rzadko. Jeśli już występują, to zazwyczaj jest to zaczerwienienie skóry i pojawienie się czerwonych punkcików w okolicach mieszków włosowych. Mogą pojawić się też przebarwienia skóry, czyli brązowe plamy, ale to zdarza się naprawdę bardzo rzadko. Z reguły są to przejściowe objawy i samoistnie znikają.

Depilacja laserowa opinie

Niemal wszyscy klienci korzystający z tego typu zabiegów są zadowoleni z ich skuteczności. Opinie pacjentów odnośnie odczuwanego podczas depilacji bólu są jednak różnorodne. Większość pacjentów nie czuje bólu, jednak sam zabieg nie był dla nich przyjemny.


Zobacz oddziały DepilacjaVectus.pl

DepilacjaVectus Gdańsk
ul. Marii Skłodowskiej-Curie 3 (gabinet 7)
80-210 Gdańsk
Rejestracja: 58 506 64 97

DepilacjaVectus Sopot
ul. Bohaterów Monte Cassino 53
80-001 Sopot
Rejestracja: 58 506 64 98

DepilacjaVectus Gdynia
ul. Powstania Styczniowego 22/2cc
81-519 Gdynia
Rejestracja: 58 506 64 99

8 odpowiedzi do artykułu “Laser do depilacji Vectus kontra Light Sheer

 1. Inga

  O wiele więcej słyszałam o Light Sheer. Wydaje mi się, że więcej salonów po prostu ma jeszcze to przestarzałe narzędzie. O Vectusie dowiedziałam się dopiero niedawno i jeśli będę decydowała się na depilację laserową to na pewno będzie to Vectus .

 2. Lila

  Kurcze chyba się wybiore skoro jest to tak bezpieczne… W końcu miałabym spokój…. a tak to strasznie duzo roboty, tak co 2 dzien. ;/
  Kiedyś była wymówka że boli… Teraz chyba koniec wymówek ;D

 3. blackcat1990

  Korzystałam kiedyś z lasera light sheer, ale nie rozprawił się on z moim owłosieniem tak dobrze jak nowocześniejszy vectus… wróciłam po 3 latach na ten drugi zabieg i dopiero teraz mogę powiedzieć, że skutecznie pozbyłam się mojego problemu :))) polecam!

 4. Sandra00

  Cześć wszystkim, niedawno miałam wykonywaną depilację laserem Vectus 🙂 świetna sprawa. Przede wszystkim dlatego, że bezbolesna i skuteczna. Nie mam już owłosienia na nogach i pod pachami. Jest to naprawdę duża ulga szczególnie w sezonie letnim.

 5. Olenkaa

  Nie no wiadomo, że urządzenie, które wyszło później jest o wiele bardziej nowoczesne. Myślę, że jeszcze wiele salonów nie stać na zakup nowszego i dokładniejszego Vectusa. Moja koleżanka miała zabieg tym laserem i jest zadowolona. Mnie też korci, żeby pozbyć się owłosienia i nie męczyć się z depilacjami

 6. Gaga

  Właśnie moja koleżanka mówiła, że zabieg jej nie bolał i byłam zdziwiona, bo będąc parę lat temu na takim zabiegu odczuwałam ból.
  Wiele się zmieniło w tym temacie 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

− 2 = 3