Laser do usuwania tatuaży

Rate this post

Zapewne nie każda decyzja o wykonaniu trwałego tatuażu jest dobrze przemyślana. Bardzo często zdarza się, że po latach chcemy się go pozbyć. Jedną z metod jest pokrywanie starego wzoru nowym jednak nie jest to dobry sposób dla tych, którzy chcą pozbyć się go w ogóle.

Niechciana pamiątka z lat młodości (bo wtedy najczęściej wykonujemy tatuaże) może stać się nie lada utrapieniem. Co więcej, wzory na niektórych partiach ciała, szczególnie tych mocno widocznych mogą stać się wręcz nieestetyczne. Decyzja o wykonaniu trwałego tatuażu musi być więc niezwykle świadoma i przemyślana bowiem jego usuwanie będzie nie tylko droższe i dłuższe, ale również bardziej bolesne. Na szczęście są nowoczesne techniki, dzięki którym jest to możliwe.

Czym jest tatuaż?

To wzór, który wprowadzany jest do skóry właściwej przy pomocy specjalnego barwnika. Chociaż jest to ciało obce to organizm je toleruje, nie stara się go naturalnie usunąć. Wszystko dlatego, że barwnik wykonany jest z materiału biologicznego, w pełni bezpiecznego dla ciała. Barwnik nie ulega również usuwaniu poprzez naturalne złuszczanie naskórka – po prostu jest wprowadzany zbyt głęboko. Właśnie dlatego tatuaż jest wieczny, nie zmienia swojego wyglądu przez lata.

Jak skutecznie usuwać tatuaż?

Dzisiaj skuteczną metodą usuwania tatuażu jest poddanie go laseroterapii – czyli tzw. laserowe usuwanie tatuaży. To bezpieczna metoda, dzięki której tatuaż zarówno czarny jak i kolorowy może zostać usunięty bez powstawania niekorzystnych blizn i przebarwień. Laser Harmony XL High Power Q Switch Nd: YAG 1064/532 nm nadaje się idealnie do usuwania barwnika na każdym fototypie skóry natomiast należy zaznaczyć, że terapia realizowana jest seriami a z każdym kolejnym zabiegiem wiązki światła laserowego powodują rozbijanie barwnika na drobne cząsteczki, dzięki czemu już po kilku tygodniach terapia staje się całkowicie skuteczna. Cały proces przebiega naturalnie poprzez pobudzanie immunologii organizmu. Z każdym kolejnym zabiegiem barwnik staje się coraz jaśniejszy aż wreszcie jest zupełnie niewidoczny.

Jak długo trwa terapia?

Wiele zależy od rodzaju skóry i użytego barwnika, jakim wykonany został tatuaż. Wpływ na skuteczność laseroterapii będzie miała również głębokość tatuażu a także forma jego wykonania i sprzęt, jakim został zrobiony.

Zaleca się, by kolejne zabiegi wykonywane były w równych odstępach czasu.

Czy każdy może usunąć tatuaż?

Chociaż uznaje się, że laseroterapia jest w pełni nieinwazyjnym i całkowicie bezpiecznym zabiegiem to istnieją pewne przeciwwskazania, zgodnie z którymi należy poczekać z rozpoczęciem wykonywania zabiegów w celu usunięcia tatuażu bądź całkiem z nich zrezygnować.

Usuwanie laserowe nie może odbywać się u kobiet ciężarnych oraz tych, które karmią piersią. Przeciwwskazaniem są również choroby skóry, takie jak bielactwo, łuszczyca, świerzb, zakażenia grzybicze, bakteryjne oraz wirusowe.

Laseroterapii nie może podjąć się również osoba, która ma skłonności do powstawania bliznowców, zażywa leki fotouczulające, przyjmuje retinoidy bądź przyjmowała je w okresie krótszym niż ostatnie 6 miesięcy.

Pamiętajmy również, że nie usuwa się tatuażu ze skóry opalonej oraz potraktowanej balsamem brązującym czy samoopalaczem.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

28 − 27 =