Jak usunąć zmarszczki pod oczami?

Rate this post

Zmarszczki z naukowego punktu widzenia to nieodwracalne nagromadzenie się uszkodzeń wewnątrzkomórkowych, przerastające zdolności do samo-naprawy. Dla zwykłych ludzi, zmarszczki to oznak starzenia, dojrzałości pogłębiający się wraz z wiekiem. Jednak ich powstawaniu nie sprzyja tylko wiek, ale również inne czynniki jak: tryb życia, używki, kosmetyki czy dzienna dawka stresu.

Jak już wiemy, zmarszczki to podłużne zagłębienia pojawiające się na skórze zarówno kobiet jak i mężczyzn. Warto zastanowić się nad ich rodzajami i świetnymi metodami na niechciane wgłębienia.

Usuwanie zmarszczek 

Pierwsze zmarszczki pojawiają się w wieku 25 lat. Zazwyczaj są to zmarszczki pod oczami lub wokół nich. Wtedy też kobiety decydują się na zakup kremów o mocnych właściwościach liftingujących, wygładzających i nawilżających. Warto pamiętać, by podczas pierwszego etapu walki ze zmarszczkami, stosować kremy zawierające duże ilości kofeiny, koenzymu Q10 i składników roślinnych. Jeżeli jednak kuracja kosmetyczna nie pomaga na tzw. lwie zmarszczki ( znajdują się one nad nosem, a między brwiami) należy zastanowić się nad profesjonalnymi zabiegami wykonywanymi w klinikach estetycznych. Do tych najpopularniejszych zalicza się lifting twarzy, który stosowany jest w przypadku dużej ilości zmarszczek zlokalizowanych na całej powierzchni twarzy.

Czym jest lifting twarzy ?

Lifting twarzy to nie tylko sposób na błyskawiczne pozbycie się zmarszczek na powierzchni całej twarzy. To także metoda na wygładzenie i ujędrnienie skóry w okolicach szyi. Efekty liftingu skóry można zobaczyć już po jednym zabiegu. W  jego strukturę wchodzi gimnastyka oraz cyrkulacja krwi. W skrócie:

 • wzmacnia mięśnie twarzy,
 • poprawia jędrność i elastyczność skóry,
 • wygładza i spłyca zmarszczki,
 • zwiększa absorpcję nakładanych preparatów,
 • hamuje proces starzenia się skóry.

Jak zlikwidować zmarszczki pod oczami i zmarszczki na szyi ? 

Zarówno zmarszczki pod oczami jak i te na szyi są zmianami bardzo problematycznymi. W aspekcie pierwszych wymienionych tzw. kurzych łapek, skutecznym sposobem na ich usunięcie jest zastosowanie mezoterapii. Terapia ta polega na dostarczeniu bezpośrednio do skóry właściwej odpowiednich substancji leczniczych, regenerujących, a przede wszystkim odżywczych.

Jeśli chodzi o zmarszczki na szyi i dekolcie to do najbardziej efektywnych zabiegów zalicza się laser frakcyjny Co2. W niebanalny sposób, bez cięcia usuwa on z powierzchni wszelkiego rodzaju zmarszczki, blizny, znamiona, bruzdy i ślady po trądziki. Dzięki swojej uniwersalności idealnie sprawdza się w niszczeniu zmarszczek. Laser wytwarza w skórze właściwej niewielkie, kontrolowane uszkodzenia, a następnie naświetla je wiązką światła. Kolejno dochodzi do odparowania i koagulacji tkanek. Na samym końcu aktywują się procesy gojenia i synteza kolagenu.

Przy zastosowaniu danego typu zabiegu warto wspomagać się dodatkowo kremami, aby trwałość efektu pozostała na skórze jak najdłużej.

9 odpowiedzi do artykułu “Jak usunąć zmarszczki pod oczami?

 1. Hania

  Ciekawy artykuł, od paru dni szukam informacji na temat zabiegów na zmarszczki, jak na razie używam kremów ale myśle o jakimś poważniejszym zabiegu.

 2. warasa

  W moim przypadku, myślę, że moje zmarszki pojawiły się od palenia papierosów. Zastanawiam się nad zabiegiem który pomoże mi w walce z nimi. Trochę na ten temat czytałam i moim zdaniem najlepszym sposobem na zmarszki będzie lifting 🙂

 3. donia237

  Moim zdaniem, zabieg należy dopasować do obecnego stadium zmarszczek, całkiem możliwe, że pomoże kuracja domowa za pomocą specjalnych kremów.

 4. burka

  Zmarszczek na szyi bardzo trudno się jest pozbyć, ponieważ nasza wzrok zazwyczaj spogląda w dół. Podstawą do uniknięcia tych zmarszczek jest oczywiście unikanie solarium oraz zdrowa dieta i ciągłe nawadnianie organizmu.

 5. walkwoman

  Zmarszczek nie unikniemy takie nasze życie. Ja próbowałam już różnych kremów no i efekt może poprawił stan skóry w 5%. Koleżanka poleciła mi zabieg w Clinica Cosmetologica. Powiedziała, że zrobiła zabieg Ultraformerem i była zaskoczona wynikiem, ponieważ od razu były już widoczne rezultaty.

  1. Emilka

   Dokładnie… Geny tutaj decydują…Mam juz grubo po 40-stce… Stosowałam moc maseczek…a i tak zmarszczki wyszły..A te co są, tylko bardziej inwazyjne metody zlikwidują .

 6. buka

  Przekraczając 30 lat zaczęłam stosować botoks. Mając teraz lat 33 nie żałuję tej decyzji. Czasu niestety nie zatrzymamy, ale jeśli chodź trochę można go spowolnić to ja bardzo chętnie :d

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

48 − 43 =