Wszystko o depilacji laserowej części ciała

Rate this post

Depilacja laserowa to inaczej usuwanie owłosienia laserem, czyli zabieg kosmetyczny umożliwiający uzyskanie trwale gładkiej i pozbawionej włosków skóry. Zalecany jest szczególnie osobom, u których pojawiają się podrażnienia po goleniu maszynką lub mają uczulenie na wosk do depilacji oraz posiadających nadmierne owłosienie.

Laserowa depilacja jest metodą niezwykle skuteczną. Laser Vectus wykorzystuje wiązkę światła, pochłanianą przez barwnik znajdujący się we włosach. Dzięki temu niszczona jest cebulka włosa, a on sam nie odrasta. W laserze zastosowano inteligentny czytnik Skintel, który bada poziom melaniny w skórze, na podstawie którego, dobierane są odpowiednie parametry zabiegowe. Skutkuje to wysoką skutecznością w usuwaniu włosów, zatem zabiegów nie trzeba powtarzać tyle razy, co w przypadku innych laserów.

Dyskomfort przy depilacji

Przed zdecydowaniem się na zabieg, wiele osób zastanawia się, czy depilacja laserowa boli. Depilacja jest praktycznie bezbolesna, odczucia można raczej określić jako powodujące lekki dyskomfort pieczenie lub szczypanie. W przypadku depilacji laserem Vectus, nieprzyjemne wrażenia są zminimalizowane – czytnik Skintel umożliwia dobranie odpowiedniej dawki lasera do skóry a zaawansowany system chłodzenia dodatkowo ochładza skórę.

Depilacja okolic intymnych

Depilacja laserowa okolic bikini cieszy się niesłabnącą popularnością zarówno ze względów estetycznych, jak i higienicznych. Podczas depilacji włoski zostają usunięte z pachwin, łona, warg sromowych, a także z okolic pośladków, również z pomiędzy nich. Z pewnością wiele osób zastanawia się, czy laserowa depilacja bikini boli, ponieważ są to miejsca bardzo wrażliwe. Odczuwany może być pewien dyskomfort w postaci pieczenia, ale przed zabiegiem strefa intymna może zostać posmarowana maścią znieczulającą – pozwoli to ograniczyć nieprzyjemne wrażenia, ponadto laser Vectus jest doskonale przystosowany do depilacji wrażliwych miejsc ciała.

Przygotowując się do zabiegu należy pamiętać o tym, że przez okres minimum miesiąca przed nim należy zrezygnować z wszelkich form opalania się zarówno w solarium jak i za pomocą samoopalacza. Nie wolno spożywać alkoholu przed zabiegiem.

Istnieją przeciwwskazania do wykonania zabiegu. Depilacja laserowa bikini nie jest wykonywana u kobiet w czasie ciąży, ponieważ nie jest znany wpływ oddziaływania lasera na płód ani organizm kobiety ciężarnej. Innym  przeciwwskazaniem do depilacji laserowej są wszelkie infekcje bakteryjne, wirusowe, oraz grzybicze. Natomiast miesiączka nie stoi na przeszkodzie, aby przystąpić do zabiegów depilacji, choć należy pamiętać, że podczas okresu zwiększa się wrażliwość na ból, a więc odczucia mogą być mniej przyjemne, zwłaszcza dla kobiet mających niski próg bólu. Natomiast lepiej nie wykonywać depilacji okolic bikini w czasie krwawienia ze względów higienicznych.

Depilacja laserowa miejsc intymnych to jedyny zabieg depilacji, którego nie powinno wykonywać się u mężczyzn z przyczyn zdrowotnych.

Zabieg powinien być powtarzany po okresie 4-6 tygodni. Łączna ilość zabiegów do uzyskania pożądanego efektu jest indywidualna i zależy od ilości i grubości włosków, zwykle jest to 4-5, do 6 zabiegów.

Depilacje twarzy

Depilacja laserowa twarzy jest popularną metodą zarówno wśród mężczyzn, jak i kobiet, które borykają się z problemem nadmiernego owłosienia na brodzie i w okolicach nad górną wargą, sprawiającego znaczny dyskomfort psychiczny. Laserowa depilacja twarzy jest bezpieczna i nie boli, odczuwane mogą być delikatne pieczenie lub szczypanie. Kika dni po zabiegu w depilowanym miejscu może występować lekki obrzęk i zaczerwienienie, które potem znika.

Depilacja laserowa – jak się przygotować do zabiegu?

Przede wszystkim należy zwrócić uwagę, aby skóra nie była podrażniona, przez miesiąc przed zabiegiem nie można wyrywać włosków za pomocą pęsety lub wosku – dozwolone jest natomiast golenie włosków maszynką. Nie należy również stosować kremów z witaminami A i C.

Przeciwwskazaniem do zabiegu są ciężkie choroby, jak nowotwór, mocno opalona twarz, ciąża oraz przyjmowanie niektórych leków np. sterydów. Zabiegu nie stosuje się również w przypadku, gdy włoski na twarzy są jasne lub siwe, ponieważ depilacja jest wtedy mało skuteczna.

Po zabiegu należy zrezygnować z używania kosmetyków, traktować twarz bardzo delikatnie, zaleca się przemywanie jej wodą lub mleczkiem bezalkoholowym. Nie wolno opalać twarzy oraz nie powinno się korzystać z basenów i saun.

Do wykonywanych zabiegów zalicza się depilacja laserowa wąsika oraz depilacja laserowa brody. Ilość zabiegów potrzebnych do uzyskania trwałego efektu to około 3-4 w zależności od koloru włosów oraz skóry pacjenta.

Depilacje nóg

Laserowa depilacja nóg to kolejny często wykonywany zabieg w szczególności u kobiet. Zabieg jest w zasadzie bezbolesny, ponieważ nogi są znacznie mniej wrażliwe niż twarz czy okolice bikini.
Przygotowanie do zabiegu jest podobne jak w przypadku depilacji innych części ciała. Przed zabiegiem nogi należy umyć i ogolić. Należy unikać opalania nóg również w solarium.

Depilacja laserowa – przeciwwskazania.

Przeciwwskazania do depilacji laserowej nóg to przede wszystkim ciężkie choroby, ciąża oraz niedostateczna grubość i jasny kolor włosków, jak w przypadku młodszych osób. Nastolatki również mogą korzystać z zabiegów depilacji laserowej, jednak aby zabieg był skuteczny, włoski muszą być ciemne. Osoby niepełnoletnie muszą przyjść na zabieg z rodzicem lub opiekunem.

Po zabiegu depilacji skóra na nogach może być lekko podrażniona. Zaleca się stosowanie kremów łagodzących oraz nie wystawianie nóg na światło słońca oraz nie opalanie się w solarium. Nie ma przeciwwskazań, żeby pomiędzy kolejnymi zabiegami depilacji nie golić włosów. Należy jednak pamiętać, aby golić się jak najrzadziej. Depilacja laserowa nóg powinna być powtórzona z reguły do 6 razy, w zależności od indywidualnych cech skóry i włosów, aby osiągnąć pożądany efekt, jakim jest przynajmniej 95% zniszczonych cebulek włosów, choć rezultaty są widoczne już po pierwszym zabiegu.

Depilacje pleców

Zabiegi depilacji pleców oraz depilacja laserowa pach, to dobre rozwiązanie dla wielu osób. Do zabiegu należy się przygotować przede wszystkim unikając opalania się, również w solarium, aby uniknąć pojawienia się przebarwień. Odradza się również spożywanie naparów ziołowych np. z nagietka przed zabiegiem. Skórę należy ogolić maszynką dzień przed zabiegiem i dopilnować, aby była czysta.

Przeciwwskazaniami do zabiegu są zaawansowane choroby takie jak nowotwór, w przypadku kobiet ciąża, przyjmowanie niektórych leków. W innych wypadkach, depilacja laserowa pleców jest możliwa do wykonania.

Ból odczuwany podczas zabiegu jest nieznaczny, ponieważ skóra pleców nie należy do bardzo wrażliwych miejsc ciała. Po zabiegu może pojawić się zaczerwienienie i lekki obrzęk, ustępujące po maksymalnie kilku dniach. Po zabiegu przez kilka dni należy unikać gorących kąpieli, basenu i sauny. Nie powinno stosować się peelingu, ani innych podobnych środków, nie można też się opalać. W przypadku depilacji pach powinno używać się antyperspirantów bez alkoholu lub całkowicie z nich zrezygnować

Depilacja laserowa – ile zabiegów należy wykonać?

Jest to również kwestia indywidualna. Zabiegi są powtarzane co 8-10 tygodni przynajmniej przez kilka razy (3-6).

Podsumowanie

Depilacja laserowa może być z powodzeniem stosowana na różnych częściach ciała, dając trwałe i estetyczne efekty. Niezależnie od miejsca wykonywania zabiegu należy przygotować się do zabiegu oraz dbać o skórę po jego wykonaniu. Na rynku istnieje wiele laserów, dlatego warto się zdecydować na np. usuwanie włosów laserem Vectus, słynącym z najnowocześniejszej technologii depilacji.

Depilacja laserowa – efekty

 • trwałe usuwanie włosów laserem – nawet 95% niechcianego owłosienia
 • zyskanie czasu, który normalnie był tracony na regularną depilację maszynką lub woskiem
 • komfort psychiczny i zadowolenie

Depilacja laserowa – opinie klientów

 • „Porównując różnego rodzaju depilacje, laserowa jest według mnie najlepszą metodą na pozbycie się niechcianego owłosienia.”
 • „Depilacja laserowa dała mi piękną, gładką skórę. Naprawdę warto zrobić coś dla siebie i nie męczyć się z włoskami na co
  dzień.”

2 odpowiedzi do artykułu “Wszystko o depilacji laserowej części ciała

  1. Honorata

   To najlepiej bedzie chyba pojsc na kosultacje z kosmetologiem. Ja jak robilam zabieg w gdyńskiej clinica cosmetogica to najpierw mialam za darmo konsultacje i wywiad a dopiero potem robilam zabiegi.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

39 − = 31