Powiększanie ust kwasem hialuronowym vs inne metody

Rate this post

Istnieje wiele sposobów na efektowne pod względem estetycznym powiększanie ust. Warto jednak na wstępie podkreślić przewagę, jaką ma powiększanie ust kwasem hialuronowym z innymi metodami. Stopniowo obserwuje się wypieranie przez kwas hialuronowy innych sposobów powiększania ust. Z czego to wynika i dlaczego wykorzystanie glikozoaminoglikanów to najbardziej naturalne powiększanie ust?


Dlaczego najlepiej wybrać kwas hialuronowy?

Zestawiając modelowanie ust kwasem hialuronowym z innymi metodami trzeba przede wszystkim wskazać na kwestie związane z odwracalnością tego procesu. Żadna z pozostałych znanych metod nie jest odwracalna, a ewentualna korekcja nieprawidłowo wykonanego zabiegu jest niezwykle trudna. Do tego dochodzą kwestie stricte fizjologiczne. Powiększanie ust z zastosowaniem kwasu hialuronowego jest metodą najbardziej naturalną, bowiem uzupełniamy niedobory hialuronianów w obrębie skóry właściwej, a nie jedynie „wypychamy” czerwień wargową, jak ma to miejsce przy powiększaniu ust z zastosowaniem np. autologicznych przeszczepów tkanki tłuszczowej. Do tego zabieg modelowania ust  w oparciu o glikozoaminoglikany trwa krócej, ma mniej działań niepożądanych i daje o wiele lepszy efekt wizualny – nawet od tego uzyskiwanego w przypadku implantów.

Jak powiększyć usta z zastosowaniem kwasu hialuronowego?

Bez żadnych wątpliwości, powiększanie ust powinno być wykonane jedynie w wyspecjalizowanym gabinecie lekarskim. Zastrzyki z kwasu hialuronowego powinien robić jedynie lekarz medycyny estetycznej, dermatolog albo chirurg plastyczny – absolutnie nie decydujmy się na wykonywanie tych procedur u kosmetyczek, gdyż osoby te nie mają kwalifikacji wystarczających do poprawnego wykonania wypełnienia i ewentualnego leczenia powikłań zabiegu. W przypadku nieprawidłowo wykonanego zabiegu właściwy kształt ust może być niemożliwy do odzyskania!
Przed zabiegiem odbywa się wizyta kwalifikacyjna, gdzie oceniane są wargi i dobierany jest właściwy preparat. W trakcie tej wizyty oceniane są również przeciwskazania i ryzyko wystąpienia powikłań. Pacjent otrzymuje konkretne zalecenia okołozabiegowe. Samo wypełnianie ust kwasem hialuronowym trwa około 30 minut. Ostrzykiwane są wargi i okolice ust. W celu zniwelowania działań niepożądanych wypełnienie ust hialuronianami poprzedzone jest znieczuleniem miejscowym lub przewodowym z wykorzystaniem lidokainy.

Iniekcyjne powiększanie ust – jakie są przeciwskazania do zabiegu?

Nowoczesne zabiegi kwasem hialuronowym nie mają specjalnych przeciwskazań. Na pewno nie powinny go wykonywać pacjentki w ciąży, z aktywnym procesem zapalnym w okolicy ust oraz nadwrażliwością na glukozaminę i glukuroniany.

Co po zabiegu?

 

Oparte o kwas hialuronowy powiększanie ust daje trwałe efekty po pojedynczej aplikacji. Rzadko konieczne jest dostrzykiwanie lub wyrównywanie kształtu ust po zabiegu.
W zasadzie pojedyncze wstrzykiwanie kwasu hialuronowego daje efekty wizualne praktycznie od razu. Początkowo pacjentowi towarzyszyć może świąd, obrzęk i zaczerwienienie w okolicy wkłucia – niemniej jednak objawy te w ciągu kilku godzin do 2 dni powinny całkowicie ustąpić. Możemy liczyć na trwały efekt przez minimum 6 miesięcy do nawet półtorej roku – wszystko zależy od wieku oraz aktywności enzymu hialuronidazy, która rozkłada kwas hialuronowy. Zabieg można powtarzać dowolną ilość razy.

O zabiegu możesz poczytać także pod adresem https://shinysyl.com/pl/powiekszanie-ust-efekt-przed-i-po-cena-fakty-i-mity/.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

+ 49 = 58