Istnieje wiele sposobów na efektowne pod względem estetycznym powiększanie ust. Warto jednak na wstępie podkreślić przewagę, jaką ma powiększanie ust kwasem hialuronowym z innymi metodami. Stopniowo obserwuje się wypieranie przez kwas hialuronowy innych sposobów powiększania ust. Z czego to wynika i dlaczego wykorzystanie glikozoaminoglikanów to najbardziej naturalne powiększanie ust?
Dlaczego najlepiej wybrać kwas hialuronowy?
Zestawiając modelowanie ust kwasem hialuronowym z innymi metodami trzeba przede wszystkim wskazać na kwestie związane z odwracalnością tego procesu. Żadna z pozostałych znanych metod nie jest odwracalna, a ewentualna korekcja nieprawidłowo wykonanego zabiegu jest niezwykle trudna. Do tego dochodzą kwestie stricte fizjologiczne. Powiększanie ust z zastosowaniem kwasu hialuronowego jest metodą najbardziej naturalną, bowiem uzupełniamy niedobory hialuronianów w obrębie skóry właściwej, a nie jedynie „wypychamy” czerwień wargową, jak ma to miejsce przy powiększaniu ust z zastosowaniem np. autologicznych przeszczepów tkanki tłuszczowej. Do tego zabieg modelowania ust w oparciu o glikozoaminoglikany trwa krócej, ma mniej działań niepożądanych i daje o wiele lepszy efekt wizualny – nawet od tego uzyskiwanego w przypadku implantów.
Jak powiększyć usta z zastosowaniem kwasu hialuronowego?
Bez żadnych wątpliwości, powiększanie ust powinno być wykonane jedynie w wyspecjalizowanym gabinecie lekarskim. Zastrzyki z kwasu hialuronowego powinien robić jedynie lekarz medycyny estetycznej, dermatolog albo chirurg plastyczny – absolutnie nie decydujmy się na wykonywanie tych procedur u kosmetyczek, gdyż osoby te nie mają kwalifikacji wystarczających do poprawnego wykonania wypełnienia i ewentualnego leczenia powikłań zabiegu. W przypadku nieprawidłowo wykonanego zabiegu właściwy kształt ust może być niemożliwy do odzyskania!
Przed zabiegiem odbywa się wizyta kwalifikacyjna, gdzie oceniane są wargi i dobierany jest właściwy preparat. W trakcie tej wizyty oceniane są również przeciwskazania i ryzyko wystąpienia powikłań. Pacjent otrzymuje konkretne zalecenia okołozabiegowe. Samo wypełnianie ust kwasem hialuronowym trwa około 30 minut. Ostrzykiwane są wargi i okolice ust. W celu zniwelowania działań niepożądanych wypełnienie ust hialuronianami poprzedzone jest znieczuleniem miejscowym lub przewodowym z wykorzystaniem lidokainy.
Iniekcyjne powiększanie ust – jakie są przeciwskazania do zabiegu?
Nowoczesne zabiegi kwasem hialuronowym nie mają specjalnych przeciwskazań. Na pewno nie powinny go wykonywać pacjentki w ciąży, z aktywnym procesem zapalnym w okolicy ust oraz nadwrażliwością na glukozaminę i glukuroniany.
Co po zabiegu?
Oparte o kwas hialuronowy powiększanie ust daje trwałe efekty po pojedynczej aplikacji. Rzadko konieczne jest dostrzykiwanie lub wyrównywanie kształtu ust po zabiegu.
W zasadzie pojedyncze wstrzykiwanie kwasu hialuronowego daje efekty wizualne praktycznie od razu. Początkowo pacjentowi towarzyszyć może świąd, obrzęk i zaczerwienienie w okolicy wkłucia – niemniej jednak objawy te w ciągu kilku godzin do 2 dni powinny całkowicie ustąpić. Możemy liczyć na trwały efekt przez minimum 6 miesięcy do nawet półtorej roku – wszystko zależy od wieku oraz aktywności enzymu hialuronidazy, która rozkłada kwas hialuronowy. Zabieg można powtarzać dowolną ilość razy.
O zabiegu możesz poczytać także pod adresem https://shinysyl.com/pl/powiekszanie-ust-efekt-przed-i-po-cena-fakty-i-mity/.