Nieestetyczne, pojawiające się w wyniku dynamicznego rozciągania włókien skóry, zniszczenia, widoczne jako odmiennie zabarwione od pozostałej części skóry paski, to właśnie rozstępy. Wpływ na ich pojawienie się ma nie tylko szybki przyrost wagi (lub jej spadek), podczas gdy skóra nie nadąża produkować odpowiednio włókien kolagenowych.
Rozstępy mogą pojawić się na skórze podczas dojrzewania, w ciąży, w wyniku stosowania leków, które wpływają na przyrost masy ciała. Jak pozbyć się rozstępów, zależy od stopnia zaawansowania ich na skórze. Podczas powstawania zmian skórnych, można zaobserwować dwa etapy. Od tego na którym z nich znajdują się rozstępy zależy, jaki należy zastosować sposób na rozstępy.
Jakie są rodzaje rozstępów na skórze?
Czerwone rozstępy, różowe, fioletowe, są to oznaki stanu zapalnego, związanego z okresem powstawania zmian na skórze. W tym stadium, trwającym około roku, usuwanie rozstępów może odbyć się przy użyciu domowych sposobów lub kosmetyków. Rozstępy nie są jeszcze w fazie niemożliwej do usunięcia. Usuwanie rozstępów w początkowej fazie ich wystąpienia, dzięki zastosowaniu metod kosmetycznych i dermatologicznych, znacznie zwiększa skuteczność oraz tempo kuracji.
Białe rozstępy są oznaką obumarcia naderwanych fragmentów skóry właściwej, co nie jest już łatwe do usunięcia. W przypadku, gdy rozstępy zdążyły się już zadomowić na skórze i nabrać białego zabarwienia, jedynym, skutecznym rozwiązaniem w celu ich eliminacji będzie zabieg na rozstępy. Nowoczesne metody oferują wiele sposobów na usunięcie rozstępów, w przypadku wątpliwości, która z nich jest odpowiednia, zalecana jest konsultacja dermatologiczna.
Jak się pozbyć rozstępów na stałe?
Jeśli stan rozstępów obrazuje sytuację trudną, a wypróbowane kosmetyki nie przyniosły efektu, warto sięgnąć po bardziej zaawansowaną metodę, dzięki której nie tylko można pozbyć się trwale rozstępów, ale przede wszystkim zadbać o odbudowanie uszkodzonych warstw skóry. Pojawiające się najczęściej w okolicy brzucha, pośladków, ud, klatki piersiowej, nieestetyczne zmiany są wynikiem przerwania tkanek skóry. Laserowe usuwanie rozstępów jest w pełni skuteczną, bezpieczną metodą, dzięki której można usunąć szpecące blizny rozstępowe oraz cieszyć się zregenerowaną, gładką skórą. Laser na rozstępy to metoda, działające przede wszystkim szybko i niezawodnie. Jeśli zmiany nie dają się usunąć mniej inwazyjną metodą, dzięki skuteczności lasera można zapomnieć o uciążliwym problemie. Wiązka światła, wpadająca do warstw skóry na głębokość 1,5 cm, niszczy uszkodzona skórę, zapewniając jednocześnie stymulację odbudowy nowych włókien, które zastępując uszkodzone, tworzą nową warstwę gładkiej skóry. Laser Palomar Emerge, nieablacyjny laser frakcyjny, stosowany jest jako leczenie rozstępów Gdynia.
Czy istnieją skuteczne metody pozbycia się rozstępów?
Co na rozstępy, gdy domowe sposoby i maści zawodzą? Zabiegi laserem bez wątpienia posiadają najwyższą skuteczność, jednak obecnie kosmetologia i dermatologia dysponują metodami, które są równie skuteczne oraz innowacyjne. Laser oraz jego pokrewne urządzenia zachwycają skutecznością. Metoda Cellu M6 Integral, w postaci mechanicznego masażu, wykorzystuje podciśnienie, używając rollera, napinającego i unoszącego skórę. Pollogen Legend działa na czterech poziomach:
- naskórka
- skóry właściwej
- tkanki tłuszczowej
- mięśni.
Zastosowanie Pollogen Legend wiąże się z połączeniem tripolarnej fali radiowej, energii hybrydowej oraz dynamicznej aktywacji mięśni. Podgrzewana do 60ºC tkanka w miejscu aplikacji, ukierunkowana zostaje na intensywna produkcje kolagenu i elastyny. Precyzją działania cieszy się Dermapen/Mezopren, urządzenie, przypominające długopis, które działa z prędkością 80 tysięcy mikronakłuć skóry w ciągu minuty. Skórze dostarczane są substancje odżywcze. Jak się pozbyć rozstępów, aby cieszyć się skutecznością? Metody mechaniczne, dermatologiczne, kosmetologiczne są z pewnością skuteczne, dlatego czy wybrać zabiegi kosmetyczne, czy też usuwanie rozstępów laserem, najlepiej skonsultować się ze specjalistą.