Skuteczne sposoby na cellulit

Rate this post

Cellulit jeszcze kilka lat temu uważany był za przypadłość kobiet otyłych, niedbających o siebie i o swoje ciało. Dziś, powszechnie wiadomo, że pomarańczowa skórka dotyczy 80% kobiet, zarówno tych „fit” jak i mających problemy z wagą. Skóra objęta tym schorzeniem jest gąbczasta, nierówna i posiada nieestetyczne zgrubienia, czasem przechodzące w bruzdy. Na pierwszy rzut oka wygląda fatalnie. Wiele kobiet z tego powodu nie decyduje się na jego leczenie, ponieważ nie wierzy w jego skuteczność.

Jak pozbyć się cellulitu? 

 

Kobiety posiadające cellulit nie akceptują tego stanu rzeczy. Związku z czym, na różne sposoby próbują się jego pozbyć. Na samym początku w ruch wchodzą kosmetyki o właściwościach ujędrniających. Począwszy od peelingów skończywszy na balsamach. Większość z preparatów deklaruje błyskawiczne wygładzenie, pobudzenie krążenia i cudowny efekt po kilku dniach stosowania. Co jeśli kosmetyki nie pomagają ? Jak zwalczyć cellulit jeśli domowe sposoby nie przyniosły oczekiwanych rezultatów?

W takich okolicznościach warto zastanowić się nad wizytą w profesjonalnej klinice dermatologicznej. Pracujący tam lekarze i konsultanci ze spokojem i z pełnym profesjonalizmem pomogą ułożyć harmonogram leczenia i wytłumaczą jak usunąć cellulit. Najczęściej w ofercie wyspecjalizowanych gabinetów można znaleźć następujące zabiegi:

 • Ultradźwięki,
 • Masaż antycellulitowy,
 • Maximus.

Zabieg na cellulit w postaci ultradźwięków okazuje się tanim i mało inwazyjnym sposobem na pozbycie się pomarańczowej skórki. Dzięki dużej mocy fal akustycznych wszystkie zarówno głębsze jak i powierzchniowe warstwy skóry są objęte oddziaływaniem. Owa fala wywołuje drgania, które pobudzają skórę do regeneracji. Stymulacja skóry powoduje przyspieszenie krążenia krwi, a więc skóra staje się bardziej dotleniona.

Masaż antycellulitowy wykonywany jest ręcznie, dzięki czemu chora powierzchnia skóry będzie traktowana z największą starannością. Masaż jest dobrym uzupełnieniem innych zabiegów, by podtrzymać bieżące efekty. Dzięki tej czynności, rozbijane są zgrubienia w obrębie ud, pośladków czy brzucha. Tam, gdzie ilość komórek tłuszczowych jest największa. Masaż równomiernie umiejscawia położenie tkanki tłuszczowej, by nie tworzyła ona brzydkiego wyglądu skóry.

Maximus to zabieg, który pozwala zredukować cellulit i tkankę tłuszczową.  Ponadto, wyszczupla i modeluje sylwetkę. W zabiegu tym wykorzystywana jest energia fal radiowych. Za ich pomocą tkanki są stymulowane do procesów regeneracyjnych. Skóra zostaje podgrzana, przez co następuję obkurczenie włókien kolagenowych. W konsekwencji wzrasta napięcie skóry, a ciało nabiera odpowiedniej sprężystości. Miejsce pokryte cellulitem zostaje wygładzone.

Warto pamiętać

Istotne przy schorzeniach skóry jest odróżnianie pojęć cellulit a cellulitis. Cellulit jest widocznym pomarszczeniem skóry człowieka, a zwłaszcza kobiet. Cellulitis to poważna choroba skóry, która objawia się zapaleniem tkanki łącznej.

 

4 odpowiedzi do artykułu “Skuteczne sposoby na cellulit

 1. suctupugra

  Temat stary i wałkowany niejednokrotnie. Masaże na cellulit dają efekt ale chwilowy. Balsamy, kremy działają tylko zapobiegawczo.. Jedyna opcja to zabieg laserowy, który nie zawsze da jakieś efekty.., w dodatku trzeba ko powtórzyć kilka razy.

 2. anofira23

  Cellulit mam od gimbazy. Jestem na specjalnej diecie, piję zieloną herbatą i robię plecy i nogi na siłce, masuję jakimś masażerem z ebaya i skórka jak u niemowlaka. Wystarczy trochę popracować nad sobą i problem z głowy, a nie w tylko siedzicie na czterech literach i nic nie robicie, powodzenia:)

 3. Korncia

  Ja swoje zabiegi na cellulit wykonuje w klinice medycyny estetycznej Clinica Cosmetologica i jestem bardzo zadowolona z efektów. Takich zabiegów trzeba kilka odbyć bo jeden czy dwa wami nic nie da.:)

 4. owaila

  Korzystałam już z wielu urządzeń likwidujących cellulit. Technika w dziedzinie medycyny estetycznej rozwija się bardzo szybko co umożliwia wprowadzanie to coraz nowszych zabiegów na usunięcie cellulitu. Usuwanie cellulitu jest dzisiaj dużo łatwiejsze niż kiedyś

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

7 + 3 =