Zabiegi na odchudzanie – skuteczność i zalecenia

5/5 - (9 votes)

Redukcja tkanki tłuszczowej wydaje się być coraz bardziej pożądanym zabiegiem. Rośnie popularność i skuteczność metod walki z otyłością, bo współczesny tryb życia nie sprzyja zbilansowanej diecie i aktywności fizycznej. Cukier, stres, siedzący tryb pracy – wszystko to powoduje, że odchudzanie staje codziennością, często niestety nieskuteczną. Czy specjalistyczny zabieg odchudzający jest bezpieczny i bezbolesny? Jakie rozwiązania proponuje współczesna medycyna estetyczna?

Odchudzanie i redukcja tkanki tłuszczowej

Najczęściej stosowane zabiegi to:

 • Venus Legacy – wykorzystywane zostają aż 4 technologie tj. Multipolarna Fala Radiowa, VariPulse, Real Time Thermal Feedback oraz Impulsowe Pole Magnetyczne. Poziom tłuszczu zostaje zredukowany m.in poprzez rozgrzanie tkanek za pomocą fali radiowych – co następuje przy użyciu technologii Real Time Thermal Feedback.
 • Icone – zabieg odchudzający Icone poprzez użycie głowic masujących i siłę ciśnienia, niszczy i usuwa lipidy, w tym cholesterol. Jednocześnie pobudza krążenie krwi oraz limfy, co powoduje ujędrnienie skóry.
 • Karboksyterapia Reology 2 – pod najgłębsze warstwy skórne i międzyskórne dostarczony zostaje dwutlenek węgla. To medyczne podanie związku chemicznego gwarantuje szybkie odchudzanie i satysfakcjonujący efekt.
 • Endermologia LPG – podobnie jak przy zabiegu Icone, decydującą rolę odgrywa specjalistyczny masaż rozbijający warstwy tłuszczu. Decydującym urządzeniem jest w tej sytuacji CELLU M6® Integral. Nie tylko rozbija warstwy tłuszczu, ale też relaksuje i wywołuje przyjemne odczucia.

Skuteczne odchudzanie ciała

Każde z miejsc najbardziej narażonych na odkładanie tłuszczu może być poddane zabiegowi. Są to zazwyczaj uda, pośladki, łydki, brzuch i ramiona. Istnieje pewna grupa przeciwwskazań, do której należą kobiety w ciąży, kobiety karmiące piersią, osoby z rozrusznikiem serca i miesiączkami – jeśli zabieg ma być wykonany na obszarze brzucha.

Zabiegi odchudzające – jak się przygotować?

Zdaniem eksperta: „Zabiegi odchudzające powinny być poprzedzone konsultacją, która pozwoli dobrać najlepsze narzędzie redukcji tłuszczu. Badanie i wizyta u specjalisty gwarantuje bezpieczeństwo i sprawne przejście przez procesy wszystkich zmian.” Indywidualne podejście i rozmowa określa również konieczność powtórzeń, tak, żeby założone oczekiwania i efekty były satysfakcjonujące.

Sprawdź więcej – http://lifemedica.pl/baza_wiedzy/zabiegi-odchudzajace-czyli-skutecznie-pozbyc-sie-tkanki-tluszczowej/

Szybkie odchudzanie tylko w klinice

O ile przybranie na masie następuje u większości ludzi bardzo szybko, o tyle skuteczne odchudzanie wymaga już czasu i wielu wyrzeczeń. Radykalna zmiana nawyków żywieniowych czy nagła aktywność fizyczna nie jest sposobem na szybkie odchudzanie. Przeciwnie – może przynieść odwrotny efekt i niekorzystnie wpłynąć na stan zdrowia. Jeżeli sytuacja związana z otyłością całkowicie wymknęła się pod kontroli, tylko fachowy zabieg odchudzający skoncentrowany na postępie technologicznym i zwiększonej wiedzy biologiczno-medycznej może zmienić sytuację. Redukcja tłuszczu wspomaga również walkę z cellulitem i rozstępami.

Jak długo trwa zabieg odchudzający?

Zabieg na odchudzanie może trwać od 15 do 90 minut. W zależności od indywidualnych kwestii, często zaleca się wykonywanie pewnych serii. Dzięki nim uzyskanie oczekiwanego efektu zostaje przyspieszone. Powtórzenia wpływają również na trwałość zachowanych zmian.

Zabieg na odchudzanie nie boli

Każda z metod jest bezbolesna i nie wymaga nawet użycia znieczulenia. Zapewniają to przełomowe innowacje. W przypadku skorzystania z Karboksyterapii Reology 2 możliwe jest ewentualne odczuwanie lekkiego dyskomfortu.

7 odpowiedzi do artykułu “Zabiegi na odchudzanie – skuteczność i zalecenia

 1. liga

  Pamiętam te dziwne pasy z telemango czy jakoś tak 😀 Chyba nie ma co porównywać tych zabiegów redukujących tłuszcz. Ale ludzi się naciągnęło na ten badziew 😀

 2. vetinari565

  To już jesteśmy zbyt leniwi żeby ćwiczyć i się zdrowo odżywiać, że już trzeba korzystać z zabiegów redukujących łuszcz? Dokąd ten świat zmierza…

  1. rust

   Serio? Nie ma co kogoś oceniać. Myślę, że wielu ludzi korzystających z takich zabiegów też ćwiczą i zdrowo się odżywiają, ale z zupełnie innych powodów mają problem z redukcją tkanki tłuszczowej.

 3. koshi

  Korzystałam z zabiegów ultradźwiękowych na modelowanie sylwetki i od razu widać różnicę. Kilka zabiegów to w ogóle petarda, talia osy na momencie 😛

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

− 5 = 5