Zalety laserowego usuwania blizn

Rate this post

Blizny są, wbrew pozorom, problemem nie tylko nastolatków. Zdarza się, że mieliśmy długi okres młodości, a brzydkie oznaki trądziku wciąż nam towarzyszą, ale niestety nie jest łatwo się ich pozbyć. Podobnie blizny po oparzeniu są problemem dla wielu ludzi. Wcześniej leczenie blizn było oparte głównie na zabiegach głębokiego peelingu. Jednak te zabiegi nie zawsze przynosiły oczekiwane efekty, a przede wszystkim długo trwały i wymagały wielokrotnych powtórzeń. Można jednak się ich pozbyć szybko, bezboleśnie, a przede wszystkim skutecznie.

Laser na blizny.

 Laser na blizny.

Warto wiedzieć, że laser na blizny stanowi jedno z największych osiągnięć medycyny estetycznej. Taka krótka wiązka światła laserowego pozwala wykonywać prawie bezbolesne, niezwykle szybkie zabiegi, charakteryzujące się dużą skutecznością i skracaniem do absolutnego minimum czasu regeneracji po zabiegu.

Dzięki temu zabiegowi zniknie każda blizna po oparzeniu. Warto także zdawać sobie sprawę z tego, że laserowe usuwanie blizn zapewnia pacjentowi pełne bezpieczeństwo oraz komfort podczas zabiegu.

Pozwala to na trwale i całkowicie pozbyć się śladów po bliznach. Kilka sesji, zwykle od trzech do pięciu, potrafi sprawić, że skóra odzyska w tym miejscu młodzieńczą gładkość i blask.

Blizny stopniowo się wyrównują, w ciągu kilku dni po zabiegu każdy pacjent z łatwością zauważy, jak skóra powraca do zdrowej, młodzieńczej kondycji. Sekretem takiego zabiegu jest ultrakrótka wiązka światła laserowego, która jest podstawą jego działania. Promień lasera działa natychmiastowo, precyzyjnie i głęboko. Tym samym laserowe usuwanie blizn dzięki krótkiemu kontaktowi lasera ze skórą pomaga jej, czyniąc to metodą najmniej inwazyjną, w pełni bezpieczną i prawie bezbolesną.

Warto jednak wiedzieć, że za takie usuwanie blizn cena nie jest zbyt wygórowana. Jeżeli mamy blizny, które są brzydkie i szpecące, należy zdecydować się na jak najszybsze ich usunięcia laserem. Nie da się uniknąć takiego zabiegu, ponieważ trudno jest żyć z bliznami w widocznych miejscach, ponieważ przez nie możemy być źle odebrani.

5 odpowiedzi do artykułu “Zalety laserowego usuwania blizn

 1. Martykaa

  Czy laserowe usuwanie blizn usunie bliznę po szwach? Korzystał już ktoś z tego zabiegu? W internecie nie mogę znaleźć nic konkretnego na ten temat.

  1. Klika77

   Kiedyś siostra usuwała laserowo blizny po trądziku, nie wiem jak to ma się do laserowego usuwania blizn po szwach. Szczerze mówiąc to ja mam paskudną bliznę po wycięciu wyrostka robaczkowego i jest strasznie gruba.. raczej czegoś takiego nie usunie się laserowo. Na pewno zależy od wielkości twojej blizny. Zawsze warto umówić się na konsultację i zobaczyć co powie na to specjalista.

 2. wika

  Wypukłe blizny raczej jest ciężko usunąć laserowo. Nie wiem czy w ogóle istnieje taka możliwość usunięcia takiej blizny. Może jakoś chirurgicznie.

 3. nuka23

  Laserowe usuwanie blizn działa zawsze, ale w jakim stopniu to już zależy od wielu czynników i ilości wykonanych zabiegów. Oczywiście na ma co przesadzać. Jeśli po 2-3 zabiegu nadal nie będzie widać efektów to nie ma co więcej wydawać pieniędzy. Ja swoją bliznę dosyć małą, na udzie usuwałam w Clinica Cosmetologica – Gdańsk. Blizna po 5 zabiegach stała się praktycznie niewidoczna:)

 4. Fffunia

  Zabiegi laserowe na blizny jeszcze jako tako działają. Najbardziej śmieszą mnie te wszystkie balsamy i kremy na blizny.. Nie ma takiej możliwości, aby taki krem miał jakiekolwiek działanie. Może jak jeszcze blizna jest naprawdę świeża to ma to jakiś sens, ale chyba wtedy trzeba mieć jakiś dobry krem, który tą blizną tak jakby rozpuści czy coś …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

2 + 5 =